این مجمع با هدف توسعه، بازسازی و مرمت عتبات عالیات با بهره گیری از ظرفیت خیران در استان راه اندازی شده است.   گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان در آئین آغاز به کار نخستین مجمع عمومی خیرین حرم ساز استان، توسعه و صیانت […]

این مجمع با هدف توسعه، بازسازی و مرمت عتبات عالیات با بهره گیری از ظرفیت خیران در استان راه اندازی شده است.

 

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان در آئین آغاز به کار نخستین مجمع عمومی خیرین حرم ساز استان، توسعه و صیانت از حرم مطهر معصومین (ع) را وظیفه همگانی دانست وگفت: هریک از ما باید سفیر بازسازی و توسعه عتبات عالیاتدر جای جای این استان باشیم.
مجید دوهندو افزود: ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با تدبیر شهید سردارحاج قاسم سلیمانی راه اندازی شد و تا کنون این ستاد فعالیت‌های گسترده‌ای در این حوزه با جمع آوری نذورات مردمی و خیران داشته است. 

 

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان همچنین به اجرای طرح و پویش نذر هر گیلانی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سال اشاره کرد وتصریح کرد: با کمک نذورات مردمی و خیران امسال تاکنون ۶ میلیارد تومان جمع آوری شده است.
سرپرست فرمانداری رشت هم در این نشست با اشاره به اینکه اقدامات اسلام ستیزی دشمنان نسبت به حرم اهل بیت علیهم السلام، گفت: با توسعه و بازسازی عتبات عالیات زمینه حضور اکثر زائران به این مکان‌های معنوی بیش از پیش فراهم می‌شود.
کیاعاشوری افزود : بخشش ثروت یکی از نشانه‌های دینداری است و آثار و برکات بخشش در زندگی روزمره و نسل‌های بعد خیران آشکار خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد لاکانی مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گیلان هم در این نشست گفت : ارتباط قلوب خیرین حرم ساز با امامان معصوم (ع)، افزایش علم و دانش و اعتقادات در این حوزه، بر سلامت جسم و روح افراد تاثیر می‌گذارد.

  • نویسنده : گیل خزر