استاندار در دیدار سفیر ایران در گرجستان استاندار گیلان: استان با ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی و به دلیل واقع شدن در حاشیه خزر می‌تواند نفش موثری در توسعه مناسبات دوجانبه ایفا کند. گیل خزر گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در دیدار با محمود ادیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با […]

استاندار در دیدار سفیر ایران در گرجستان

استاندار گیلان: استان با ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی و به دلیل واقع شدن در حاشیه خزر می‌تواند نفش موثری در توسعه مناسبات دوجانبه ایفا کند.

گیل خزر گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در دیدار با محمود ادیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با اشاره به ظرفیت‌های ترانزیتی و صادراتی گیلان و عزم مدیران استانی برای توسعه مراودات ، گفت : علاوه بر بنادر تجاری انزلی و آستارا ، منطقه آزاد انزلی فرصتی مناسب برای صادرات کالا محسوب می‌شود که باید از این فرصت به درستی استفاده شود.

وی با اشاره به پیشرفت ساخت راه آهن گیلان و عزم دولت برای تکمیل آن ، افزود : با تکمیل این راه آهن مهم، توان صادراتی و ترانزیتی گیلان افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند.

محمود ادیب سفیر ایران در گرجستان هم به بیان توانمندی‌های گرجستان در زمینه‌های مختلف و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی آن برای توسعه مراودات ۲ کشور اشاره کرد و افزود: بهره مندی از قابلیت‌های ۲ کشور برای گسترش تعاملات فرصت ارزشمندی برای دو کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: تکمیل کریدور شمال – جنوب، توسعه شبکه حمل و نقل ریلی، کشت فرا سرزمینی و تنوع بخشیدن به اقلام صادراتی از مبداء گیلان موجب گسترش روابط ایران و گرجستان خواهد شد.

گرجستان به عنوان کشوری توریستی ، در سر حد آسیای غربی و اروپای شرقی و در شرق دریای سیاه واقع شده است.

این کشور با مساحت ۶۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

  • نویسنده : گیل خزر گیلان