کارشناس هواشناسی گیلان: دمای هوا تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.  سمانه نگاه با اشاره به اینکه در حال حاضر آسمان گیلان کمی تا نیمه ابری است گفت: امروز ناپایداری موقتی و بارش پراکنده را در گیلان شاهد خواهیم بود. وی با بیان اینکه از فردا با نفوذ تدریجی سامانه بارشی به گیلان، بارش باران […]

کارشناس هواشناسی گیلان: دمای هوا تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

 سمانه نگاه با اشاره به اینکه در حال حاضر آسمان گیلان کمی تا نیمه ابری است گفت: امروز ناپایداری موقتی و بارش پراکنده را در گیلان شاهد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه از فردا با نفوذ تدریجی سامانه بارشی به گیلان، بارش باران و وزش باد در بعضی مناطق شدید پیش بینی شده است افزود: دمای هوا تا اواسط هفته ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.
کارشناس هواشناسی گیلان گفت: در این مدت بارش برف در اتفاعات دور از انتظار نیست.
سمانه نگاه با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی گیلان گفت: بالاآمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر در این مدت دور از انتظار نیست.
وی افزود: در حال حاضر دمای هوای شهر رشت، مرکز گیلان ۱۷ درجه سلسیوس و رطوبت فعلی این شهر ۸۲ درصد است.
کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه امروز فعالیت در دریای خزر با احتیاط مناسب است گفت: از فردا تا اواسط هفته دریا برای فعالیت‌های دریانوردی و صید و صیادی نامناسب است.
سمانه نگاه افزود: در شبانه روز گذشته ماسوله با ۶ درجه سلسیوس و رودبار با دمای ۲۳ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهر‌های استان گزارش شده است.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان