مدیرکل زندان‌های گیلان از حرفه آموزی و اشتغال حدود ۲ هزار زندانی در ۸۵ کارگاه در زندان‌های استان خبر داد. گیل خزر به گزارش صداوسیمای گیلان  ؛ آقای رضا محمدی اصل گفت: در حال حاضر حدود ۲ هزار زندانی در ۸۵ کارگاه حرفه آموزی در مشاغلی مانند صنایع چوب، لوله کشی، تعمیر لوازم خانگی، کیف دوزی و پرورش […]

مدیرکل زندان‌های گیلان از حرفه آموزی و اشتغال حدود ۲ هزار زندانی در ۸۵ کارگاه در زندان‌های استان خبر داد.

گیل خزر به گزارش صداوسیمای گیلان  ؛ آقای رضا محمدی اصل گفت: در حال حاضر حدود ۲ هزار زندانی در ۸۵ کارگاه حرفه آموزی در مشاغلی مانند صنایع چوب، لوله کشی، تعمیر لوازم خانگی، کیف دوزی و پرورش گل و گیاه مشغول به کارند و امسال در هر ماه بین ۳ تا ۷ میلیون تومان دستمزد دریافت کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های حرفه آموزی به کمک دستگاه‌های اجرایی گیلان مانند فنی و حرفه‌ای، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی، افزود : در ۲ ماهه نخست امسال زندانیان از درآمد حاصل از فروش تولیدات خود ، ۲ میلیارد تومان دستمزد دریافت کردند.

مدیرکل زندان‌های گیلان با بیان اینکه مهارت‌های شغلی محکومان پس از ورود به زندان شناسایی شده و در رشته خود مشغول به کار می‌شوند ، گفت : زندانیان بدون مهارت هم با حضور در کلاس‌های حرفه آموزی، کسب مهارت و گرفتن مدرک رسمی با دریافت حقوق مشغول به کار می‌شوند.

آقای رضا محمدی اصل از اعطای تسهیلات به ۷۲ زندانی آزاد شده از زندانی‌های گیلان در سال گذشته خبر داد و افزود: زندانیان پس از پایان حبس و آزاد شدن می‌توانند با مراجعه به مرکز مراقبت بعد از خروج زندان‌های گیلان برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی اقدام کنند.

وی با قدردانی از حمایت کارآفرینان در حوزه اشتغال زندانیان در گیلان، گفت : کارآفرینان هم با به کارگیری زندانیان پس از دوران حبس می‌توانند از تسهیلات ویژه استفاده کنند.

  • نویسنده : گیل خزر