سرپرست منابع طبیعی گیلان، از انجام عملیات اطفای حریق در سطح ۵۳ هکتار از عرصه های جنگلی استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر کلیه حریق ها مهار شده است. خبرنگار طاهره رفعتی گیل خزر به گزارش کارواشتغال:  سید مازیار رضوی با اشاره به وزش باد گرم طی ۴۸ ساعت گذشته در استان گیلان […]

 سرپرست منابع طبیعی گیلان، از انجام عملیات اطفای حریق در سطح ۵۳ هکتار از عرصه های جنگلی استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر کلیه حریق ها مهار شده است.

  • خبرنگار طاهره رفعتی

گیل خزر به گزارش کارواشتغال:  سید مازیار رضوی با اشاره به وزش باد گرم طی ۴۸ ساعت گذشته در استان گیلان و شعله ور شدن آتش در سطح عرصه های جنگلی، اظهار کرد: ۱۱ شهرستان گیلان شامل آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، املش و رودبار طی این مدت درگیر آتش سوزی شدند.

وی با بیان اینکه وزش باد گرم تا بعد از ظهر امروز در گیلان ادامه دارد، افزود: کلیه نیروهای حفاظتی منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست و امدادی و آتش نشانی و بسیجی و مردم محلی در عرصه ها حضور دارند تا مانع از شعله ور شدن آتش در عرصه های جنگلی و مراتع شوند.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از انجام عملیات اطفای حریق در سطح ۵۳ هکتار از عرصه های جنگلی استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر کلیه حریق ها مهار شده است.

رضوی با بیان اینکه عملیات اطفا در اراضی جنگلی تالش ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سیاهکل، شفت، ماسال و تالش بیشترین مساحت درگیری را داشتند.

وی کلیه حریق های ایجاد شده را سطحی دانست و ادامه داد: افزایش دما و کاهش رطوبت ناشی از وزش باد گرم و موسمی موجب خشک شدن کف جنگل شده و لذا عمده گونه های علفی خشک شده کف جنگل سوخته و به تنه درختان آسیبی نرسیده است.

سرپرست منابع طبیعی گیلان از مردم، گردشگران، جنگل نشینان و باغداران خواست از روشن کردن هرگونه آتش در این شرایط آب و هوایی خودداری کنند و گفت: جنگل های گیلان هیرکانی و پهن برگ بوده و دچار حریق فصلی نمی شود و لذا عمده این آتش سوزی ها عامل انسانی دارد.

  • نویسنده : گیل خزر