عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سهم استان گیلان در بودجه کشور نسبت به سال گذشته خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ عضو کمیسیون تلفیق بودجه، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان صومعه سرا ، امروز در گفتگو با خبرنگار صدا […]

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سهم استان گیلان در بودجه کشور نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ عضو کمیسیون تلفیق بودجه، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان صومعه سرا ، امروز در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما، با بیان اینکه با کار ۳ شیفته در مجلس به رسیدگی بودجه در کمیسیون تلفیق وارد شده ایم ، گفت: در بعضی بخش‌ها سهم استان افزایش پیدا کرده و در برخی قسمت‌ها هم شامل صندوق‌های اشتغال، توسعه و پیشرفت اعتبار جدید پیش بینی شده و قرار است هزار میلیارد تومان به هر استانی داده شود.

آقای سید کاظم دلخوش با تاکید بر اینکه هنوز وارد جزئیات اعتبارات نشده ایم ، افزود: در ۲ سال گذشته اعتبارات خوبی به لایروبی آب بندان‌ها اختصاص داده شد و بیشتر آب بندان‌های کشور هم مربوط به گیلان است و امسال هم تصمیم بر این است پیش بینی اعتبارات در این بخش افزایش یابد.

وی توجه به محصول برنج را از دیگر موارد مورد توجه اعلام کرد و گفت: کاهش قیمت کود و کاهش آب بها را برای کمک به بخش کشاورزی گیلان در نظر داریم.

نماینده مردم شهرستان صومعه سرا، عضو کمیسیون تلفیق بودجه و سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: در بخش پروژه‌های ملی هم که دولت در لایحه بودجه به تبدیل شدن آن‌ها به استانی اشاره کرده، اعتقادی نداریم و برای تامین اعتبارات و افزایش پیشرفت آن بخش هم تلاش شده است.

آقای سید کاظم دلخوش تاکید کرد: تاکنون بخش درآمدی در کمیسیون تلفیق، شامل حقوق و دستمزد، عمرانی، امور فرهنگی، سیاسی و دفاعی را تقریبا به انتها رسانده ایم و پس از این وارد بخش هزینه‌ها خواهیم شد که در هفته‌های آینده گزارش نهایی از سهم بودجه گیلان در کشور را به مردم اعلام خواهیم کرد.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)