مدیرکل تامین اجتماعی گیلان؛ از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۲ هزار زن خانه دار به جمع بیمه شدگان استان اضافه شد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ کیوان مرتضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۱۴۰۲ با افزایش ۲ هزار نفری زنان خانه دار بیمه شده در گیلان، به ۴۱ […]

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان؛ از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۲ هزار زن خانه دار به جمع بیمه شدگان استان اضافه شد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ کیوان مرتضوی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ۱۴۰۲ با افزایش ۲ هزار نفری زنان خانه دار بیمه شده در گیلان، به ۴۱ هزار و ۲۷۰ نفر رسید، که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۳ برابر افزایش یافته است.
وی با اشاره به اضافه شدن حدود ۵۰۰ نفر به جمع زنان خانه دار بیمه شده بطور متوسط در هر ماه، افزود: پیش بینی می‌شود، تعداد زنان خانه دار بیمه شده تا پایان امسال در گیلان به ۴۵ هزار نفر افزایش یابد.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به گسترش پوشش بیمه‌ای اقشار مختلف جامعه به ویژه زنان، گفت: در طرح بیمه فراگیر، تامین اجتماعی گیلان در خصوص جمعیت زنان خانه دار بیمه شده ازدیگر استان‌ها پیشرو است.
کیوان مرتضوی با اشاره به بهره مندی زنان از مزایای بیمه همچون حقوق بازنشستگی و استفاده از خدمات درمانی، افزود: بانوان ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با انتخاب یکی از نرخ‌های بیمه‌ای مشاغل آزاد شامل ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد، از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir و انتخاب گزینه‌ی بیمه‌های خاص بیمه شوند.

  • نویسنده : گیل خزر