امحای سکه‌های تقلبی در رشت ۳۷ هزار قطعه انواع سکه‌ی تقلبی به سبک، سکه‌های تاریخی امروز در رشت امحاء شد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان ؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان درحاشیه مراسم امحاء ۳۷ هزار قطعه انواع سکه‌های تقلبی گفت: این سکه‌های تقلبی با الگوگیری از سکه‌های تاریخی و ارزش […]

امحای سکه‌های تقلبی در رشت

۳۷ هزار قطعه انواع سکه‌ی تقلبی به سبک، سکه‌های تاریخی امروز در رشت امحاء شد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان ؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان درحاشیه مراسم امحاء ۳۷ هزار قطعه انواع سکه‌های تقلبی گفت: این سکه‌های تقلبی با الگوگیری از سکه‌های تاریخی و ارزش تاریخی و قابلیت نگهداری در موزه را نداشته است.
ولی جهانی، امحاء این تعداد سکه‌ی تقلبی را در راستای اجرای دستورالعمل و ضوابط وزارت خانه میراث فرهنگی دانست و گفت: این تعداد سکه در محل موزه‌ی تاریخی رشت نگهداری می‌شد در قالب ۹۳ پرونده‌ی قضایی کشف و ضبط شده است.
وی تصریح کرد: این سکه‌های تقلبی بدلیل احتمال آلوده بودن به قارچ و انتقال آن به اشیاء تاریخی موزه، امروز در کوره‌ی ذوب فلزات معدوم شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اضافه کرد: جاعلان این سکه‌ها را از روی سکه‌های دوره‌ی ساسانی، اموی و عباسی الگوبرداری کرده بودند.
وی با بیان اینکه گیلان سومین استانی hست که در پی صدور موافقت وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اقدام به امحاء سکه‌های تقلبی کرده است. افزود: پیش از این، استان‌های آذربایجان غربی و و لرستان اقدام به اینکار کرده بودند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)