استاندار گیلان گفت: اموال بدون استفاده دولتی باید در راستای تولید و اشتغال کشور به صورت بهینه استفاده شود زیرا این دارایی های راکد ظرفیتی بالقوه مناسبی به شمار می رود. گیل خزر به نقل از کارواشتغال : اسدالله عباسی امروز در جلسه بررسی اجرای طرح مولدسازی استان گیلان، با بیان اینکه امام خمینی(ره) به […]

استاندار گیلان گفت: اموال بدون استفاده دولتی باید در راستای تولید و اشتغال کشور به صورت بهینه استفاده شود زیرا این دارایی های راکد ظرفیتی بالقوه مناسبی به شمار می رود.

گیل خزر به نقل از کارواشتغال : اسدالله عباسی امروز در جلسه بررسی اجرای طرح مولدسازی استان گیلان، با بیان اینکه امام خمینی(ره) به ملت ایران عزت و هویت داده و ما را از بند طاغوت و رژیم پهلوی رها کرده است، گفت: در دوران رژیم پهلوی استکبار تمامی منابع کشور را در اختیار داشت به طوری که تمامی هزینه‌های جاری خود را از این طریق تامین می‌کرد ولی امام خمینی(ره) با قیام خود دست دشمن را از منابع کشور قطع نمود.

وی با اشاره به مردمی بودن امام راحل(ره) در طول تاریخ انقلاب اسلامی گفت: امام راحل(ره) مردمی بوده و در همه امور مردم را در نظر می‌گرفت و این یعنی مردم سالاری دینی.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به اجرای صحیح و دقیق طرح مولدسازی در این استان بیان کرد: در اوایل اجرای طرح مولدسازی در این استان به خوبی عمل نشد ولی روز به روز روند بهتر شد و اکنون در خصوص مسائل مولد سازی دستگاه‌های اجرایی در یک وحدت هستند.

عباسی یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در کشور و رفع موانع تولید را استفاده بهنیه از اموال بلا استفاده دولتی دانست و بیان کرد: اموال بلا استفاده دولتی را باید به جهت تولید و اشتغال آورده و از طریق واگذاری از آن استفاده بهنیه کرد زیرا این اموال یک ظرفیت بالقوه هستند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح مولدسازی جزو تکالیف قانونی است، افزود: دستگاه‌های اجرایی نباید اجرای طرح مولدسازی را به روزهای پایانی موکول کنند زیرا در این صورت دیگر فرصتی بهره‌مندی از آن باقی نخواهد ماند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وجود برخی تنگاه‌های اعتباری در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان به ویژه پروژه‌های بیمارستانی بیان کرد: در تکمیل برخی پروژه‌های بیمارستانی و تجهیز بیمارستان‌ها با کمبود اعتبار مواجه هستیم ولی دانشگاه علوم پزشکی اموالی دارد که با فروش آن می‌تواند این پروژه‌ها را تکمیل کند.

عباسی ادامه داد: الزام دستگاه‌های اجرایی به فروش اموال مازاد، خود یک امر ضروری بوده و دست دستگاه‌ها در این خصوص باز گذاشته شده است.

  • نویسنده : گیل خزر
  • منبع خبر : کارواشتغال