به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ حبیب جهانساز افزود: از روز شنبه ۲۵ فروردین متن قرارداد با کارخانه‌های چایسازی در سامانه سازمان چای بارگذاری می‌شود و صاحبان کارخانه‌های چایسازی می‌توانند برای انعقاد قرارداد به سازمان چای مراجعه کنند. وی با بیان اینکه خوش حساب بودن کارخانه‌های چایسازی در پرداخت مطالبات پارسال چایکاران، یکی از ملاک‌های انعقاد […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ حبیب جهانساز افزود: از روز شنبه ۲۵ فروردین متن قرارداد با کارخانه‌های چایسازی در سامانه سازمان چای بارگذاری می‌شود و صاحبان کارخانه‌های چایسازی می‌توانند برای انعقاد قرارداد به سازمان چای مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه خوش حساب بودن کارخانه‌های چایسازی در پرداخت مطالبات پارسال چایکاران، یکی از ملاک‌های انعقاد قرارداد است گفت: بیش از ۹۶ درصد از مطالبات پارسال چایکاران معادل هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان پرداخت شده و بخش زیادی مطالبات باقیمانده هم تا زمان انعقاد قرارد داد وصول خواهد شد و به چایکاران پرداخت می‌شود.
رییس سازمان چای اضافه کرد: بر اساس مصوبه‌ی شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی کشور، بهای خرید برگ سبز چای درجه یک از باغداران، ۱۸ هزار تومان و درجه دو ۱۵ هزار تومان برای امسال مصوب شد که در مقایسه با سال گذشته به صورت میانگین ۳۰ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: قدر سهم کارخانجات چایسازی برای خرید برگ سبز چای ۷۵ درصد و قدرسهم دولت ۲۵ درصد اعلام شد.

  • نویسنده : گیل خزر