از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۵ قرارداد ذخیره خون بند ناف در گیلان منعقد شد. گیله خبر به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ؛ مسئول دفتر مرکز بانک خون رویان در گیلان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مرکز با هدف نگهداری و ذخیره خون بند ناف ۱۳ سال است که زیر نظر جهاد دانشگاهی فعالیت […]

از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۵ قرارداد ذخیره خون بند ناف در گیلان منعقد شد.

گیله خبر به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ؛ مسئول دفتر مرکز بانک خون رویان در گیلان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مرکز با هدف نگهداری و ذخیره خون بند ناف ۱۳ سال است که زیر نظر جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کند و از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۵ خانواده برای نگهداری خون بند ناف نوزادان خود با این مرکز قرارداد منعقد کرده اند.

فاطمه معدلت با بیان اینکه مادران باردار تحت تایید پزشک و در هفته ۳۵ بارداری به بعد می‌توانند این قرارداد را منعقد کنند افزود: این خون بند ناف بعد از نمونه گیری به تهران ارسال و درآنجا منجمد و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان و بیماری‌های خاص دیگر در آینده نگهداری و ذخیره می‌شود. 

مسئول دفتر مرکز بانک خون رویان در گیلان هزینه اولیه نمونه گیری را ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: هزینه نگهداری از این خون بند ناف هم سالانه از خانواده‌ها دریافت می‌شود.

  • نویسنده : گیله خبر
  • منبع خبر : صداوسیمای گیلان اینستاگرام مارا از بالای صفحه اول دنبال کنید