انقلاب اسلامی، امام خمینی، رهبری نظام، جوانان و اخلاص مردم ایران، رموز پیروزی جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس بوده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در یادواره سرداران و ۲۰ شهید روستای کلاگر محله شهرستان قائم شهر با بیان این مطلب، […]

انقلاب اسلامی، امام خمینی، رهبری نظام، جوانان و اخلاص مردم ایران، رموز پیروزی جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور در یادواره سرداران و ۲۰ شهید روستای کلاگر محله شهرستان قائم شهر با بیان این مطلب، دفاع مقدس را قله و مقاومت را دامنه آن نامید.

سردار کارگر، شکل گیری ارتش بزرگ مستضعین جهان توسط سردار دل‌ها شهید “قاسم سلیمانی” با حضور رزمندگان ملت های مختلف از شیعه و سنی و حتی غیرمسلمان را بزرگترین دستاورد دفاع مقدس و قدرت انقلاب اسلامی دانست که با بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس، کشور‌های سوریه با ۹۰ درصد اشغال و عراق با ۷۰ درصد اشغال را از دست دشمنان و متجاوزان آزاد شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با اشاره به مظلومیت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی که حتی اروپایی‌ها از دادن سیم خاردار به ما خودداری می‌کردند گفت: به برکت مجاهدت‌ها و مقاومت مدافعان اسلام این جنگ نابرابر جهانی علیه ایران اسلامی، سرانجام به نفع جمهوری اسلامی تمام شد.

سردار کارگر با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به برکت مقاومت و ایستادگی رزمندگان و بهره گیری از تجارب دفاع مقدس با برتری و اقتدار نظامی به کشور‌های منطقه و دنیا سلاح‌های پیشرفته مانند پهپاد و موشک صادر می کند، رمز موفقیت های ایران در دوران دفاع مقدس را وحدت برشمرد و افزود: همه اقشار جامعه به دور از هرگونه جناح بازی‌های سیاسی و قومیت‌ها به دفاع از کیان اسلامی شتافته و پیروز شدند، و این سنت الهی است که هر قومی مقاومت کند، پیروز خواهند بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، به مشارکت مستقیم بیش از ۳۰ کشور جهان با صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس اعترافات دشمنان، آمریکا نخستین کشور جهان بود که از ذخیره استراتژیک در خاورمیانه سلاح شیمایی به عراق تحویل داده که در جنگ علیه رزمندگان ما استفاده شد.

سردار کارگر، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل نوجوان و جوان را مهمترین ضرورت جامعه برشمرد و تصریح کرد: امنیت و آزادی و عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی، نتیجه دستاورد دفاع مقدس بوده و بنیاد خفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس مصمم است تا ارزش‌ها و معارف فرهنگ دفاع مقدس را در کتاب‌های درسی نوجوانان و جوانان و به زبان و فهم آن‌ها، با همکاری وزارت آموزش و پرورش به ۱۶ میلیون نفر از دانش آموز این کشور منتقل کند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور همچنین با اشاره به ورود تکنولوژی نوین ارتباطات و فضای مجازی در سبک زندگی نوجوانان و جوانان گفت: ۹۹ درصد نوجوانان و جوانان در اغتشاش های اخیر، در برابر ترفند‌ها،  حیله‌ها و دروغ پردازی‌های دشمن اغفال شده و فقط یک درصد آن‌ها مغرض و پول بگیر آمریکا و انگلیس بوده اند.

سردار کارگر، تنها راه مقابله باهجمه های ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران و نوجوانان و جوانان را “جهاد تبین و انتقال فرهنگ دفاع مقدس در جامعه اسلامی ایران” اعلام کرد.

مردم ولایتمدار مازندران در دوران هشت سال دفاع مقدس، ۱۰ هزار و ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز مازندران