مدیر کل هواشناسی گیلان اعلام کرد: با استقرار جریانات جنوبی از فردا در مناطق کوهستانی گیلان باد گرم می‌وزد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی گفت: از صبح فردا در مناطق کوهستانی استان ونواحی شمالی باد گرم شدید خواهد وزید و دمای هوا در این مدت […]

مدیر کل هواشناسی گیلان اعلام کرد: با استقرار جریانات جنوبی از فردا در مناطق کوهستانی گیلان باد گرم می‌وزد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی گفت: از صبح فردا در مناطق کوهستانی استان ونواحی شمالی باد گرم شدید خواهد وزید و دمای هوا در این مدت ۶ تا ۱۲ درجه افزایش می یابد.

محمد دادرس با اشاره به خطرات احتمالی وزش باد گرم افزود: گلخانه داران تمهیدات لازم را برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی داشته باشند و جنگل نشینان ازروشن کردن آتش در عرصه‌های جنگلی خودداری کنند.
وی با اشاره به شرایط جوی رشت مرکز استان گفت: دمای هوای شهر رشت در حال حاضر ۸ درجه سلسیوس و رطوبت هوای این شهر ۹۳ درصد است.
مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به شرایط دریای خزر اضافه کرد: دریای خزر امروز و فردا با ارتفاع موج بین ۱۰ تا ۸۰ سانتی متر برای فعالیت‌های دریانوردی و صید با احتیاط مناسب است.
وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با ۴ درجه سلسیوس زیر صفر سردترین و ازبرم سیاهکل با ۱۷ درجه گرم‌ترین مناطق گیلان بوده است.