دکتر اسدالله عباسی: تولید ماشین آلات کشاورزی در گیلان، ثمره اعتماد به متخصصان بومی است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ استاندار امروز به شهرک صنعتی سپیدرود رشت رفت و از یک واحد سردخانه مواد غذایی و یک واحد تولیدی ماشین آلات کشاورزی بازدید کرد. دکتر اسدالله عباسی در جریان این بازدید با […]

دکتر اسدالله عباسی: تولید ماشین آلات کشاورزی در گیلان، ثمره اعتماد به متخصصان بومی است.

بازدید استاندار گیلان از شهرک صنعتی سپیدرود رشتگیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ استاندار امروز به شهرک صنعتی سپیدرود رشت رفت و از یک واحد سردخانه مواد غذایی و یک واحد تولیدی ماشین آلات کشاورزی بازدید کرد.

دکتر اسدالله عباسی در جریان این بازدید با بیان اینکه سردخانه‌های مواد غذایی باعث افزایش ارزش افزوده و بهره‌وری در گیلان می‌شود، گفت: ساخت سردخانه‌ها و نگهداری مواد غذایی در آن‌ها باعث برندسازی محصولات، ذخیره درست مواد غذایی و تامین امنیت غذایی می‌شود تا در هنگام بحران در کشور با کمبود مواد خوراکی سالم مواجه نشویم.

بازدید استاندار گیلان از شهرک صنعتی سپیدرود رشتاین سردخانه مواد غذایی با زیر بنای ۷ هزار و ۳۸ متر مربع در زمینی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع شامل یک واحد سردخانه هزار تنی زیر صفر درجه و ۳ هزار و ۵۰۰ تنی بالای صفر درجه است که ۹۰ درصد پیشرفت ساخت دارد.
با بهره برداری از این سردخانه برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

استاندار همچنین در بازدید از یک واحد تولیدی ماشین آلات کشاورزی ، با ابراز خرسندی از ساخت ماشین آلات کشاورزی توسط متخصصان بومی ، گفت : در گذشته همه اینبازدید استاندار گیلان از شهرک صنعتی سپیدرود رشت ماشین آلات از خارج وارد کشور می‌شد، اما اکنون با تلاش متخصصان بومی موفق شدیم این محصولات را با دانش فنی ایرانی در کشور تولید کنیم که ثمره اعتماد به متخصصان بومی می‌باشد.
وی اضافه کرد: جوانان گیلانی با تکیه بر توانایی علمی خود توانستند متناسب با نیاز داخلی و شرایط جغرافیایی، انواع ماشین آلات کشاورزی بومی را با ۵۰ درصد قیمت مشابه خارجی تولید کنند و این ماشین آلات هم در بازار با استقبال خوبی روبه رو شد.

بازدید استاندار گیلان از شهرک صنعتی سپیدرود رشتدکتر اسدالله عباسی افزایش کیفیت تولید، کاشت و برداشت محصولات کشاورزی، کاهش مصرف آب و هزینه را از مزایای استفاده از این ماشین آلات عنوان کرد و افزود: بر اساس تبصره ۱۸ ، برای توسعه کارخانه تولید ماشین آلات کشاورزی و خرید این ماشین آلات به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

کارخانه تولید ماشین آلات کشاورزی با تولید انواع ماشین آلات کشاورزی شامل تراکتور‌های باغی و زراعی، نشاکار برنج، تیلر‌های کشاورزی و باغی فعال است که طرح توسعه‌ای آن در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع با ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره‌برداری می‌رسد.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)