پیش بینی شده باغداران گیلانی امسال ۲۰۰ هزار تن کیوی برداشت کنند. گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به پیش بینی تولید ۲۰۰ هزار تن کیوی در این استان، گفت: ارزش این مقدار کیوی ۲۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است. صالح محمدی با اشاره به آغاز […]

پیش بینی شده باغداران گیلانی امسال ۲۰۰ هزار تن کیوی برداشت کنند.

گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به پیش بینی تولید ۲۰۰ هزار تن کیوی در این استان، گفت: ارزش این مقدار کیوی ۲۶۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
صالح محمدی با اشاره به آغاز صادرات کیوی همزمان با برداشت آن افزود: گیلان بزرگترین صادر کننده کیوی در کشور و بعد از مازندران دومین استان تولید کننده کیوی است.
وی با اشاره به صادرات ۱۹۵ هزار تن کیوی بیان کرد: ۵۰ درصد کیوی تولید شده در استان گیلان به کشور‌های هند، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و کشور‌های آسیای میانه صادر می‌شود.
مدیر کل جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به شروع برداشت کیوی از باغ‌های استان گیلان، اظهار کرد: گیلان ۸ هزار و ۱۵۰ هکتار باغ کیوی دارد که بیشتر این باغ‌ها در تالش، آستارا و رودسر قرار دارد.
وی ادامه داد: ایران چهارمین کشور تولیدکننده کیوی در جهان محسوب می‌شود که استان گیلان سهم زیادی از این تولید را به خود اختصاص داده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه گیلان ۸۵ سردخانه با ظرفیت نگهداری ۱۹۵ هزار تن محصول را دارد، گفت: این محصول برای صادرات نیاز به سورتینگ، بسته بندی و نگهداری در سردخانه دارد.
هشت هزار و ۱۵۰ باغدار در گیلان به تولید کیوی مشغول هستند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای گیلان اینستاگرام مارا از بالای صفحه اول دنبال کنید