دستیار رئیس جمهور روسیه صبح امروز به گیلان آمد تا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار راهکار‌های افزایش مناسبات اقتصادی کشورش با ایران را از طریق گیلان بررسی کند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ،دستیار رئیس جمهور روسیه، استاندار ومعاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز بصورت هوایی از راه آهن […]

دستیار رئیس جمهور روسیه صبح امروز به گیلان آمد تا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار راهکار‌های افزایش مناسبات اقتصادی کشورش با ایران را از طریق گیلان بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ،دستیار رئیس جمهور روسیه، استاندار ومعاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز بصورت هوایی از راه آهن در دست ساخت رشت به بندرکاسپین و رشت به آستارا بازدید کردند.
بازدید از بارانداز ریلی آستارا-آستارا و ترمینال غلات راه آهن این شهرستان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.
استاندار در حاشیه این بازدید با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به تکمیل راه آهن رشت-آستارا گفت: اجرای راه آهن رشت- آستارا گامی موثر در پیشبرد برنامه‌های مشترک ایران و روسیه به شمار می‌رود.
اسدالله عباسی با بر شمردن ظرفیت‌ها و مزیت‌های فراوان گیلان، افزود: قطع یقین راه اندازی خط ریلی رشت- آستارا که کریدور شمال به جنوب را به هم متصل می‌

کند، در گسترش همکاری‌های فی مابین ایران و روسیه بسیار موثر خواهد بود.

دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه نیز در این دیدار، تعاملات گسترده میان دو کشور را راهگشا و موثر در تحقق اهداف مشترک توصیف کرد گفت: در این سفر از پروژه راه آهن رشت- آستارا و بندر کاسپین بازدید خواهم کرد تا تصویر دقیقی از روند اجرای پروژه داشته باشم.
ایگور لویتین راه اندازی خط ریلی رشت- آستارا را حائز اهمیت عنوان و بیان کرد: نگاه روسیه اینگونه است که احداث این خطی ریلی علاوه بر توسعه فعالیت‌های تجاری بین دو کشور، فضای بهره مندی بیشتر مردم از موهبت دریای خزر را فراهم کند.
در این بازدید که خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران و مدیرعامل شرکت ساخت‌وتوسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور و هیاتی از مدیران زیرساختی، راه‌ها و شرکت‌های حمل و نقل و لجستیک روسیه نیز حضور داشتند، آخرین وضعیت پروژه‌های مشترک و زمینه‌های همکاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)