مسئول تام الاختیار سازمان سنجش در گیلان از شرکت بیش از ۲۹ هزار داوطلب زن و مرد در نوبت دوم کنکور دانشگاه‌های دولتی استان، ۱۴ و ۱۵ تیر خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ آقای ارسلان دمیرچی گفت: نوبت دوم کنکور دانشگاه‌های دولتی در گیلان، فردا و پس فردا، ۱۴ و ۱۵ […]

مسئول تام الاختیار سازمان سنجش در گیلان از شرکت بیش از ۲۹ هزار داوطلب زن و مرد در نوبت دوم کنکور دانشگاه‌های دولتی استان، ۱۴ و ۱۵ تیر خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ آقای ارسلان دمیرچی گفت: نوبت دوم کنکور دانشگاه‌های دولتی در گیلان، فردا و پس فردا، ۱۴ و ۱۵ تیر با شرکت ۲۹ هزار و ۲۱۱ داوطلب زن و مرد در ۴ گروه آزمایشی در ۱۵ شهرستان گیلان برگزار خواهد شد.

مسئول تام الاختیار سازمان سنجش در گیلان با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۲۸۳ نفر معادل ۶۳ درصد داوطلبان زن و ۱۰ هزار و ۹۲۸ نفر مرد هستند ، افزود: داوطلبان گروه‌های ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح فردا و گروه هنر عصر فردا ۱۴ تیر، گروه تجربی صبح پنجشنبه و زبان‌های خارجی عصر پنجشنبه، ۱۵ تیر در آزمون شرکت خواهند کرد.

آقای دمیرچی از کاهش ۹ هزار نفر معادل ۲۴ درصد از تعداد داوطلبان شرکت کننده در نوبت دوم کنکور دانشگاه‌های دولتی در گیلان در مقایسه با نوبت اول خبر داد و گفت : برخی از داوطلبانی که رتبه‌های بالا را در نوبت اول آزمون سراسری کسب کرده اند به صورت اختیاری در نوبت دوم شرکت نخواهند کرد.

وی با اشاره به صدور کارنامه اولیه کنکور سراسری نیمه دوم مرداد برای انتخاب رشته و نتایج قطعی نیمه دوم شهریور امسال، اضافه کرد: داوطلبان با نتایج نهایی و رتبه کسب شده‌ی خود در این آزمون می‌توانند تا ۲ سال انتخاب رشته کنند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)