مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: در طرح آرامش بهاری سه میلیون زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار شد گفت: سه […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: در طرح آرامش بهاری سه میلیون زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، حجت الاسلام ستار علیزاده با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار شد گفت: سه میلیون زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند.
وی افزود: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه‌های فرهنگی از جمله برنامه‌های فرهنگی بود که در بقاع متبرکه استان اجرا شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه در ایام نوروز ۱۵ هزار و ۸۰۹ مشاوره وقف، خانواده و اعتقادی انجام شد گفت: بیش از ۴ هزار نوبت نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان اقامه شد.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود: هزار و ۱۲۲ نفر زار زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره‌مند و با برپایی ایستگاه صلواتی و اجرای طرح افطاری ساده در طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی ۶۳۱ هزار زائر با چای، شربت و افطاری پذیرایی شدند.
وی گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی از سوم فروردین ماه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه آغاز شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: در اجرای این دو طرح ۵۵ مبلغ اعزامی و ۳۵۰ بومی در اقامه نماز و مشاوره وقف و خانوادگی و اعتقادی و آموزش مبانی اسلامی به کودکان همکاری داشتند.
حجت الاسلام ستار علیزاده همچنین گفت:۸۰ جلسه جز خوانی در بقاع متبرکه مجری طرح و دو جلسه تخصصی تفسیر قرآن کریم برگزار شده که تا پایان ماه مبارک ادامه دارد.