مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نخستین خوشه زنی برنج در گیلان، در شالیزار‌های املش خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: در حالی که وجین شالیزار‌های گیلان در شهرستان‌های جنوبی استان روز‌های پایانی خود را می‌گذراند، نخستین خوشه‌های طلایی برنج در […]

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نخستین خوشه زنی برنج در گیلان، در شالیزار‌های املش خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز گفت: در حالی که وجین شالیزار‌های گیلان در شهرستان‌های جنوبی استان روز‌های پایانی خود را می‌گذراند، نخستین خوشه‌های طلایی برنج در املش به بار نشسته است.
ابراهیم اکبرزاده با اشاره به شرایط آب و هوایی مطلوب استان افزود: مرتضی جعفری در روستای کرفستان املش، محمود خدادوست، سید علی عفتی و مهدی امیری در روستای چهارده که مزارع خود را اواخر اسفندماه خزانه گیری کرده و در پایان فروردین نشاء کرده بودند امروز نخستین خوشه‌های برنج را در شالیزارشان مشاهده کردند.
وی با اشاره به وجین ۹۰ درصد شالیزار‌های استان افزود: شالیکاران استان همزمان با تقویم زراعی پیش بروند و به تغذیه محصول خود توجه ویژه داشته باشند.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه آب سد سفید رود از نیمه دوم اردیبهشت رها سازی شد گفت: کشاورزان از بارندگی‌ها و شرایط مساعد آب و هوایی استفاده کردند و با تلاش مضاعف محصول خود را به موقع به بهره برداری رساندند.
گیلان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد و دومین تولید کننده برنج در ایران است.
  • نویسنده : گیل خزر