شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم‌الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» بیانیه‌ای صادر کرد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با فرارسیدن یوم‌الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی […]

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به‌مناسبت فرارسیدن یوم‌الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» بیانیه‌ای صادر کرد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با فرارسیدن یوم‌الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» بیانیه‌ای صادر کرد.
در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان آمده است: 
تاریخ پر افتخار ایران اسلامی مشحون از روز‌هایی است که با حضور پرشور و شعور ملت شریف و انقلابی ایران در صحنه‌های متعدد مزین گشته است، مردم مسلمان و ولایت‌مدار ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سایه رهبری امام خمینی (رحمت الله علیه) و امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) با شجاعت و رشادت مثال‌زدنی از بزرگترین دستاورد و ثمره سال‌ها مبارزه انقلابی خود یعنی «نظام مقدس جمهوری اسلامی» پاسداری و حراست کرده‌اند که نمونه بارز آن خلق حماسه یوم الله نهم دی و درهم پیچیدن طومار فتنه سال ۱۳۸۸ است. در این سال فتنه‌گران و فریب‌خوردگان پس از برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های آرا، با تکبر و خودرایی، جشن ملی و حلاوت مشارکت بالا در انتخابات را به کام مردم تلخ کردند و با بی‌اعتنایی به قوانین کشور و ظرفیت‌های حقوقی برای پیگیری اعتراض خود، با بهانه تقلب در انتخابات، میهن اسلامی را آبستن حوادث و دچار آشوب و اغتشاش کردند. فتنه‌گران با طرح دروغ بزرگ تقلب در انتخابات، امنیت ایران اسلامی را به خطر انداختند و با دشمنان قسم‌خورده اسلام و نظام، همدل و همگام شدند. ملت مبارز و شهیدپرور ایران اسلامی خشمگین از ماه‌ها آشوب و اغتشاش فتنه‌گران و فریب‌خوردگان، هتک حرمت بی‌شرمانه به عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و سوگواران روز عاشورا را بر نتافتند و با خروش در یوم الله نهم دی بساط فتنه سال ۸۸ و آشوب و اغتشاش را در هم پیچیدند.
اکنون پس از گذشت چهارده سال از خلق حماسه عظیم یوم الله نهم دی، تبیین رخداد‌های سال ۸۸ از جمله ابعاد فتنه و چگونگی خلق حماسه نهم دی به ویژه پیشتازی گیلانیان غیور و ولایت‌مدار در خلق حماسه یوم الله هشتم دی برای نسل جوان ضرورتی انکارناپذیر است تا انقلاب اسلامی با رفع برخی شبهات جوانان و نوجوانان و تربیت نسلی آگاه و متعهد از دسیسه‌های پایان‌ناپذیر دشمنان اسلام در امان بماند و نسل کنونی برای مقابله با فتنه‌های پیش‌رو آماده شود. بی‌شک جوانان و نوجوانان بصیر و انقلابی پرچمداران حرکت ایران اسلامی در مسیر پیشرفت و اقتدار به سوی ایجاد تمدن نوین اسلامی در سایه رهبری، ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و زمینه‌سازی ظهور امام زمان حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه شریف) خواهند بود.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ضمن بزرگداشت ایام الله هشتم و نهم دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت)، از عموم مردم بصیر و همیشه در صحنه گیلان دعوت می‌نماید تا با حضور گسترده و پرشور خود در اجتماع باشکوه بزرگداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت در سراسر استان و در شهر رشت که ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۹ دی در پیاده‌راه فرهنگی شهدای ذهاب (شهرداری) با سخنرانی دکتر حشمت‌الله قنبری (استاد دانشگاه و رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی) برگزار می‌شود، ضمن تجدید عهد با آرمان والای انقلاب اسلامی، مقام عظمای ولایت و خون پاک شهدای والامقام، برگ زرین دیگری بر صحیفه افتخارات گیلانیان غیور و ولایتمدار بیفزایند.