مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از محقق شدن بیش از صد هزار میلیارد تومان با فروش اموال و دارایی‌های دولت در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان امروز در نشستی با اصحاب رسانه ، با اشاره به تصویب طرح مولدسازی اموال و دارایی‌های دولت، گفت: براساس […]

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان از محقق شدن بیش از صد هزار میلیارد تومان با فروش اموال و دارایی‌های دولت در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان امروز در نشستی با اصحاب رسانه ، با اشاره به تصویب طرح مولدسازی اموال و دارایی‌های دولت، گفت: براساس لایحه بودجه ۱۴۰۲، قرار است حدود ۱۰۸ هزار میلیارد تومان از طریق مولدسازی و آزادسازی دارایی‌ها و اموال مازاد دولت تامین و جذب شود. 

آقای علیرضا نوروزی هدف گذاری فروش اموال و دارایی‌های دستگاه‌های دولتی گیلان را برای امسال ۲۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون ۶۲ میلیارد تومان از املاک و دارایی‌ها به فروش رسیده که از این مبلغ، حدود ۵۴ میلیارد تومان وصول شده است.

وی یکی از اهداف اجرای این طرح را مردمی سازی اقتصاد برشمرد و گفت: طرح مولدسازی دارایی‌ها با نظر هیات عالی مولدسازی دارایی‌های دولت (مدد) متشکل از ۷ نفر و به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دبیری وزیر اقتصاد و دارایی اجرا می‌شود و اجرای مصوبات این هیات از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی ضروری است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، با اشاره به حضور مدیران دستگاه‌های اقتصادی استان در این نشست ، گفت : رفع مشکلات اقتصادی و تامین بودجه ، درکنار کوچک و چابک سازی دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح محسوب می‌شود.

آقای رضا برهانی نیا، مدیرکل امور مالیاتی گیلان، آقای صادق برزگر، ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندر انزلی، آقای احمدرضا موقری، مدیرکل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گیلان، آقای حجت الله فلکیان، مدیرکل شرکت بیمه ایرانِ استان، آقای احمدرضا رجبی، مدیر امور شعب بانک ملی گیلان و آقای حافظی، مدیر بورس منطقه‌ای گیلان هم در خصوص چگونگی و شرایط اجرای طرح مولدسازی دارایی‌ها در دستگاه‌ها و ادارات خود گزارش‌های ارائه کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)