استاندار در نشست شورای اشتغال گیلان که بصورت برخط و در ارتباط تصویری استان‌ها با رییس جمهور برگزار شد گفت: تاکنون بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شده است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ نشست شورای عالی اشتغال صبح امروز با حضور رییس جمهور و در ارتباط تصویری با […]

استاندار در نشست شورای اشتغال گیلان که بصورت برخط و در ارتباط تصویری استان‌ها با رییس جمهور برگزار شد گفت: تاکنون بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شده است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ نشست شورای عالی اشتغال صبح امروز با حضور رییس جمهور و در ارتباط تصویری با کارگروه‌های شورای اشتغال سراسر کشور برگزار شد.

دکتر رییسی ، رییس جمهور در این نشست بر تلاش‌ها برای تحقق آمار‌های اشتغالزایی در کشور تاکید کرد و گفت : باید از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کرد.
دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان هم پس از این ارتباط و در نشست شورای اشتغال گیلان با اشاره به اشتغال ایجاد شده در سال ۱۴۰۱ گفت : امسال ۳۲ هزار فرصت شغلی تعهد گیلان بود که تاکنون بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد شده است.
وی تعهد گیلان در حوزه‌ی اشتغالزایی در سال ۱۴۰۱ را ۳۰ هزار و ۹۴۰ شغل اعلام کرد و افزود : در گیلان ۱۸ درصد بیشتر از تعهد یعنی معادل ۳۶ هزار و ۴۹۶ شغل در بخش‌های مختلف اقتصادی ایجاد شد.
استاندار گیلان تصریح کرد: مجموع دست اندرکاران حوزه‌ی اشتغالزایی استان باید اشتغال آفرینی متوازن را با لحاظ مجموع توانمندی‌های بالقوه‌ی استان در بخش‌های کشاورزی ، مشاغل خانگی ، صنایع دستی و گردشگری مورد توجه جدی قرار دهند و در راستای تحقق عدالت در روند اشتغالزایی در تمامی حوزه‌ها اهتمام داشته باشند.
دکتر اسدالله عباسی با اشاره به انعقاد قرارداد هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی گیلان با آستاراخان روسیه برای ایجاد و توسعه‌ی صنعت کشتی سازی در استان ، اضافه کرد: با ایجاد این صنعت ، زمینه‌ی رونق اقتصاد دریامحور در استان مهیا خواهد شد.
وی همچنین بر لزوم توجه به پیشران‌های اقتصادی بویژه طرح‌های ساخت مسکن تاکید کرد و افزود : اینگونه طرح‌ها علاوه بر اشتغالزایی، زمینه‌ی رونق اقتصادی در مشاغل مرتبط را فراهم می‌کند.
استاندار همچنین با تاکید به کارفرمایان و مجریان طرح‌های عمرانی و زیر ساختی گیلان در خصوص منع بکارگیری نیروی کار اتباع خارجی گفت : درصورت مشاهده‌ی این منع قانونی با کارفرما و اتباع مشغول در طرح‌ها برخورد قانونی خواهد شد.