رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از افزایش ۲۱ درصدی جوجه‌ریزی در استان خبر داد و گفت: روزانه بیش از ۳۰۰ تن مرغ در استان توزیع می‌شود. به گزارش گیل خزر از  کارواشتغال : صالح محمدی با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر کمبود مرغ در سطح استان گیلان، یادآور شد: خوشبختانه تولید مرغ به اندازه […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، از افزایش ۲۱ درصدی جوجه‌ریزی در استان خبر داد و گفت: روزانه بیش از ۳۰۰ تن مرغ در استان توزیع می‌شود.

به گزارش گیل خزر از  کارواشتغال : صالح محمدی با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر کمبود مرغ در سطح استان گیلان، یادآور شد: خوشبختانه تولید مرغ به اندازه کافی در واحدهای پرورش مرغ انجام گرفته و هیچگونه کمبودی در زمینه تولید و توزیع مرغ در استان نداریم.

وی با بیان اینکه در مهرماه و آبان ماه امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲۱ درصدی جوجه‌ریزی بودیم، تصریح کرد: هم‌اکنون ۲۲ میلیون قطعه گله در حال پرورش داریم و نگرانی از بابت تولید در استان وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها در بازار مرغ با محوریت جهاد کشاورزی و صمت و بسیج اصناف و تعزیرات حکومتی و… خبر داد و گفت: این بازرسی‌ها با برش شهرستانی نیز انجام می‌شود.

محمدی، قیمت هر کیلو مرغ گرم را بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار گیلان ۸۰ هزار تومان دانست و عنوان کرد: شاهد عرضه مرغ بین ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان هستیم و لذا با هرگونه افزایش قیمت و بر هم زدن بازار برخورد می‌کنیم؛ هم استانی‌ها نیز می توانند تخلفات را به شماره ۱۲۴ گزارش دهند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی مرغ را با نرخ مصوب در اختیار صنف مرغ فروشان قرار می‌دهند، خاطرنشان کرد: روزانه بیش از ۳۰۰ تن مرغ در استان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: هرگونه بی‌نظمی در بازار مرغ شهرستان‌ها را با محوریت فرمانداران پوشش می‌دهیم؛ هم تولید مرغ و هم ذخایر مرغ به اندازه کافی بوده و لذا با بر هم زنندگان آرامش بازار برخورد می‌شود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)