نشست شورای معادن استاندار گیلان: مصالح استخراج شده از معادن استان باید برای آبادانی و توسعه متوازن شهرستان‌های مختلف استفاده شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست شورای معادن گیلان ، گفت : معادن از جمله ظرفیت‌های اقتصادی گیلان است که باید با رعایت موازین زیست محیطی توسعه پیدا کند. وی توجه به صلاحیت […]

نشست شورای معادن

استاندار گیلان: مصالح استخراج شده از معادن استان باید برای آبادانی و توسعه متوازن شهرستان‌های مختلف استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست شورای معادن گیلان ، گفت : معادن از جمله ظرفیت‌های اقتصادی گیلان است که باید با رعایت موازین زیست محیطی توسعه پیدا کند.

وی توجه به صلاحیت فنی در حوزه اکتشاف معادن را امری ضروری دانست و افزود: نباید به بهانه توسعه معادن، محیط زیست را تخریب کنیم.

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده از مصالح استخراج شده از معادن گیلان برای آبادی و توسعه استان ، افزود: در صورت رعایت نشدن مقررات تعیین شده از سوی بهره برداران معادن، باید فوری از ادامه کار جلوگیری شده و این معادن به افراد اهل و کارشناس واگذار شود.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به لزوم اثربخش بودن نشست‌های کارشناسی معادن در تصمیم گیری‌ها و سیاست گذاری‌های صحیح در این بخش، افزود: مدیران دستگاه‌های این کارگروه باید علاوه بر اطلاع کامل از قوانین و مقررات این بخش، نقش موثری در تصمیم گیری‌ها داشته باشند.

در این نشست محمدرضا احمدی سنگری و سید علی آقازاده از نمایندگان مردم شهرستان‌های رشت و خمام و مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضا نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)