مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان: اشتغال پایدار در استان، نیازمند توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی با همکاری و هم افزایی شرکای آموزشی است. به گزارش صداوسیمای گیلان مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در تابستان ۱۴۰۱ گفت: با رویکرد ارایه آموزش‌های بازار محور […]

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان: اشتغال پایدار در استان، نیازمند توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی با همکاری و هم افزایی شرکای آموزشی است.

به گزارش صداوسیمای گیلان مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در تابستان ۱۴۰۱ گفت: با رویکرد ارایه آموزش‌های بازار محور و فناورانه تابستان به ۱۸ گروه هدف در بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای، ۳ میلیون نفرساعت آموزش ارایه شده است.

کاظم نصیری افزود: تابستان امسال به ۱۰ هزار و ۶۳۱ نفر مرد و ۷ هزار و ۸۹۳ زن در قالب ۶۱۵ حرفه مهارتی و ۶۰ حرفه فناوری‌های پیشرفته و نوین در ۲۱ مرکز دولتی، ۱۷۶ کارگاه و هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ارایه شد.
وی با بیان اینکه که دانشجویان و دانش آموزان، مهم‌ترین گروه‌های هدف آموزش بودند گفت: این آموزش‌های مهارتی با هدف ارتقای سطح دانش، مهارت و نگرش کارجویان و شاغلان در خوشه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر، متناسب با نیاز‌های بازار کار ارایه می‌شود.

  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان