به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت مستند «باستان شناس و خاک» به مناسبت چهارمین سالگرد باستان‌شناس فقید، بهروز همرنگ تولید شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: فیلم مستند «باستان شناس و خاک»، روایتی از زندگی مرحوم بهروز همرنگ باستان شناس فقید گیلانی به مدت ۷۵ دقیقه ساخته شد. ولی […]

به مناسبت چهارمین سالگرد درگذشت

مستند «باستان شناس و خاک» به مناسبت چهارمین سالگرد باستان‌شناس فقید، بهروز همرنگ تولید شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: فیلم مستند «باستان شناس و خاک»، روایتی از زندگی مرحوم بهروز همرنگ باستان شناس فقید گیلانی به مدت ۷۵ دقیقه ساخته شد.

ولی جهانی افزود: این فیلم مستند به تهیه‌کنندگی علی غلامی مهر، کارگردانی امیر ثابت و مسعود پژهان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ساخته شد.

وی با بیان اینکه بخشی از فیلم در مدت زمان حیات بهروز همرنگ ساخته شد، اضافه کرد : در این فیلم بخش‌هایی از زندگی و شرایط کاری سخت یک باستان‌شناسان به تصویر کشیده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به رونمایی از فیلم مستند «باستان شناس و خاک» همزمان با سالگرد مرحوم همرنگ، با حضور خانواده و دوستانش، گفت : مقرر شد این مستند در جشنواره میراث فرهنگی شرکت داده شود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان