مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت ۳۳ رویداد گردشگری گیلان در تقویم گردشگری کشور خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ ولی جهانی گفت : از ابتدای امسال تاکنون ، با هدف پاسداشت آداب و رسوم و فرهنگ استان، ۳۳ رویداد استان در تقویم رویداد‌های گردشگری کشور ثبت شد. وی با […]

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت ۳۳ رویداد گردشگری گیلان در تقویم گردشگری کشور خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ ولی جهانی گفت : از ابتدای امسال تاکنون ، با هدف پاسداشت آداب و رسوم و فرهنگ استان، ۳۳ رویداد استان در تقویم رویداد‌های گردشگری کشور ثبت شد.

وی با اشاره به ثبت رویداد‌های گردشگری در سامانه رویداد‌های گردشگری کشور بر اساس شاخص‌ها و کسب نظرات کارشناسی، افزود: این کار با هدف معرفی آیین‌ها، مراسم و جشن‌ها هر منطقه برای جذب گردشگر انجام می‌شود تا هم وطنان و مسافران با اطمینان از کیفیت برگزاری، سفری متنوع به مقصد این رویداد‌ها برنامه‌ریزی کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به آیین‌های مختلف استان که هر کدام قابلیت برگزاری یک جشنواره فرهنگی و هنری را دارد، گفت: برداشت هر یک از محصولات کشاورزی در روستا‌های گیلان با آیین‌هایی همراه است که می‌تواند علاوه بر جذب گردشگر ، شرایط توسعه پایدار ، ایجاد اشتغال و درآمدزایی در منطقه را فراهم کند.

ولی جهانی افزود: جشنواره‌های انار ، حلوای ضیابری ، سوسن چلچراغ و کوچ عشایر از جمله جشنواره‌های ثبت شده در تقویم رویداد‌های گردشگری کشور است.

  • نویسنده : گیل خزر