بیش از ۱۶ کیلومتر نیوجرسی جای گاردریل در جاده‌های مازندران جایگزینی شد.   به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، رئیس اداره ایمنی و حریم راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: در راستای ایمن‌سازی محور‌های ارتباطی مازندران از ابتدای امسال تا پایان مهر بیش از ۱۶ کیلومتر نیوجرسی جایگزین گاردریل شده است. محسن یمینی […]

بیش از ۱۶ کیلومتر نیوجرسی جای گاردریل در جاده‌های مازندران جایگزینی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران، رئیس اداره ایمنی و حریم راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: در راستای ایمن‌سازی محور‌های ارتباطی مازندران از ابتدای امسال تا پایان مهر بیش از ۱۶ کیلومتر نیوجرسی جایگزین گاردریل شده است.

محسن یمینی افزود: عملیات جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل تاکنون در برخی از محور‌های استان از جمله محورهای؛ کمربندی غربی قائمشهر، آمل _ محمودآباد، آمل _ بابل، قائمشهر _جویبار، ساری_قائمشهر، کمربندی نکا، محور سوادکوه و مناطق پرتگاهی محور هراز به طول بیش از ۱۶ کیلومتر اجرایی شد.

او ارتقاء امنیت جاده‌ها را مهم‌ترین دلیل جایگزین کردن نیوجرسی دانست و گفت: با توجه به تردد سالانه میلیون‌ها مسافر و گردشگر در جاده‌های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات، یکی از راه‌های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده‌ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است.

یمینی افزود: عملیات خط کشی، نصب تابلو و علائم، آشکار سازی نقاط پر تصادف، جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و همچنین احداث روشنایی نقطه‌ای از دیگر برنامه‌های اجرایی این اداره بوده که با جدیت در دست اجراست.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز مازندران