به گزارش کارواشتغال – مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی ضمن تشریح جزئیات استخدام در این سازمان گفت: سازمان در حال انجام مکاتبات برای کسب موافقت مسئولان جهت لحاظ امتیازات ویژه کرونا فعالان دوره شیوع این بیماری در آزمون‌های استخدامی تامین اجتماعی است. میرهاشم موسوی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سازمان تامین اجتماعی ضوابط استخدامی […]

به گزارش کارواشتغال – مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی ضمن تشریح جزئیات استخدام در این سازمان گفت: سازمان در حال انجام مکاتبات برای کسب موافقت مسئولان جهت لحاظ امتیازات ویژه کرونا فعالان دوره شیوع این بیماری در آزمون‌های استخدامی تامین اجتماعی است.

میرهاشم موسوی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: سازمان تامین اجتماعی ضوابط استخدامی را در قالب قوانین حاکم بر امور استخدامی کل کشور پیگیری می‌کند که به همت معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه ریاست‌جمهوری مدیریت شده و در واقع استخدام در این سازمان، تحت ضوابط این مجموعه انجام می‌شود.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در این دوره در ۲ حوزه درمان و غیردرمان نیازمند جذب نیرو است و استخدام حدود چهار هزار نفر را طی ۲ مرحله، پیش‌بینی کرده بود.

موسوی توضیح داد: نزدیک به سه هزار نفر برای استخدام در حوزه پزشکی (بخش‌های تخصصی) و شماری از این جمعیت نیز برای بکارگیری در قالب بهیار و نیروهای خدماتی پیش‌بینی شده بود؛ که انجام این فرآیند در حال پیگیری است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی همه ضوابط مربوط به تعالی جمعیت را در استخدام جدید تعریف کرده و برای فعالان دوران کرونا هم امتیازات ویژه‌ای درخواست داده است.سازمان تامین اجتماعی همه ضوابط مربوط به تعالی جمعیت را در استخدام جدید تعریف کرده و برای فعالان دوران کرونا هم امتیازات ویژه‌ای درخواست داده است

وی افزود: مکاتباتی نیز با امور مربوطه در معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه کشور انجام شده و پیش‌بینی می‌شود که با موافقت مسئولان از این امتیازات ویژه برای همکاری و همراهی این جمعیت با سازمان و تکریم و قدردانی از فداکاری این گروه استفاده شود.

جزئیات استخدام سازمان تامین اجتماعی/انجام مکاتبات برای لحاظ امتیازات ویژه کرونا

افزایش فوق‌العاده ۵۰ درصدی پرستاران

موسوی یادآور شد: افزایش فوق‌العاده ۵۰ درصدی پرستاران نیز باتوجه به درگیری این گروه با بیماران در شرایط سخت شیوع کووید۱۹ محقق شد و یکی از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از جمعیت فعال دوره کرونا به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در این زمینه گفت: همکاران تامین اجتماعی (در حوزه مدیریت منابع نیروی انسانی) در این دوره به این موضوع تاکید و توجه ویژه داشته‌اند و با دریافت یک مصوبه از هیات امنای مربوطه، این فوق‌العاده ویژه را برای پرستاران فراهم آورده و این امر از دستاوردهای ارزشمند سازمان تامین اجتماعی در این دوره محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین‌اجتماعی روز دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱، از آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان استخدام پیمانی برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای تابعه سراسر کشور در مهر سال جاری خبر داد.

براساس اعلام ابوالفضل عفت‌نژاد، آزمون کتبی برای استخدام پیمانی سه هزار و ۳۷۶ نفر (۱۱۴۵ نفر در واحدهای بیمه‌ای و ۲۲۳۱ نفر در واحدهای درمانی) در مشاغل کارشناسی در روز جمعه ۱۵ مهر سال جاری به صورت همزمان در مراکز استان‌های کشور توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام این آزمون از روز دوشنبه ۳۱ مرداد تا یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ انجام شد و نکته حائز اهمیت در این آزمون، لحاظ امتیاز بومی (۴۰ درصد امتیاز بومی شهرستان) و قانون اصلاح سن (سابقه اشتغال در دستگاه‌های اجرایی وشرکت‌های تابعه) و جوانی جمعیت و حمایت از خانواده (امتیاز سنی و افزایش نمره کتبی آزمون) است.

همزمان با آزمون استخدام پیمانی و در همان تاریخ، آزمون جذب نیروی شرکتی (کار و تامین) به تعداد ۱۱۲۰ نفر (۲۵۸ نفر در واحدهای بیمه‌ای و ۸۶۲ نفر در واحدهای درمانی) در مشاغل غیرکارشناسی نیز توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی هم سوم خرداد سال جاری در گفت وگو با ایرنا اعلام کرده بود که در دوران شیوع کرونا، برخی از اقشار جامعه در قالب گروه‌های جهادی با حضور داوطلبانه در بخش‌های درمانی تامین اجتماعی حضور داشتند و امدادرسانی کردند. این جمعیت ایثارگر با نگاه کمک به مردم در این مراکز حضور یافته و این رویکرد باید ارج نهاده شود.

جزئیات استخدام سازمان تامین اجتماعی/انجام مکاتبات برای لحاظ امتیازات ویژه کرونا

به گفته میرهاشم موسوی، سازمان تامین اجتماعی نیز در برنامه‌های استخدامی جدید به طور حتم امتیازاتی را برای این گروه‌های داوطلبانه که با رویکرد فداکاری در حوزه مبارزه با کرونا در مراکز درمانی سازمان حضور یافتند، قائل خواهد شد.

استخدام این جمعیت ایثارگر از جانب تامین اجتماعی مطرح نبوده است اما لحاظ برخی امتیازات، فرصتی فراهم می‌کند که در استخدام‌ها نسبت به دیگر متقاضیان به دلیل کمک در شرایط سخت، مزایایی داشته باشند.

سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی ایران بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی قرار داده است.

بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت و کوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

  • نویسنده : گیله خبر
  • منبع خبر : کارواشتغال