نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: حج یک فریضه‌ی الهی است و باید گرامی داشته شود.   به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ آیت الله فلاحتی امروز در جمع زائران گیلانی حج تمتع ۱۴۰۳ با اشاره به اهمیت به جا آوردن حج به عنوان فریضه‌ی الهی و نورانی گفت: حج عظمت و ابهت امت […]

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: حج یک فریضه‌ی الهی است و باید گرامی داشته شود.

 

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ آیت الله فلاحتی امروز در جمع زائران گیلانی حج تمتع ۱۴۰۳ با اشاره به اهمیت به جا آوردن حج به عنوان فریضه‌ی الهی و نورانی گفت: حج عظمت و ابهت امت اسلام است و باید گرامی داشته شود.

وی با عنوان اینکه خداوند به واسطه خانه امن الهی، زمین لم یرزع و بیابانی مکه را معنویت بخشید، افزود: زائران باید قدر این فرصت را بدانند و انسان‌ های نورانی باید برای رسیدن به کمال و معنویت به حج بروند.

وی با تاکید بر اینکه باید تاثیر سفر به مکه در زندگی زائران نمود پیدا کند گفت: شاید کسی بار‌ها به سفر حج برود، اما چیزی نصیبش نشود به همین دلیل باید تلاش شود که قبل از رفتن به این سفر معنوی خود را پاک گرداند. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به عظمت حج تمتع گفت: اگر کسی مکنت مالی دارد باید به رفتن به سفر حج اهتمام داشته باشد.

مدیر حج و زیارت گیلان هم در این مراسم گفت: امسال ۸۷ هزارو ۵۵۰ نفر عازم حج تمتع میشوند که سهم گیلان از این تعداد ۶۳۰ زائر است.

اسکندری با اعلان اینکه زائران گیلانی در قالب ۵ کاروان به مکه مشرف می شوند، افزود: ۴ کاروان از رشت و یک کاروان از زائران گیلانی از تهران به مکه اعزام میشوند.

در این مراسم‌همچنین زائران مناسک حج را به صورت نمادین انجام دادند.