آیت الله فلاحتی: حج فرصتی مغتنم برای جهاد تببین و نشان دادن کارآمدی نظام و پاسداشت خون شهیدان است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز در نشست با مسئولان مدیریت حج و زیارت گیلان و برخی مدیران و عوامل کاروان‌های حج تمتع امسال ، با تسلیت […]

آیت الله فلاحتی: حج فرصتی مغتنم برای جهاد تببین و نشان دادن کارآمدی نظام و پاسداشت خون شهیدان است.

حج فرصتی برای جهاد تبیین و خنثی کردن توطئه هاگیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ؛ نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز در نشست با مسئولان مدیریت حج و زیارت گیلان و برخی مدیران و عوامل کاروان‌های حج تمتع امسال ، با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت : حج به دلیل نزدیکی بین مردم و روحانیان، فرصت مغتنمی برای جهاد تببین و معرفی خدمات انقلاب و نظام و خنثی کردن توطئه‌ها و سیاه نمایی‌های دشمنان است.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه خداوند کعبه را محور قیام برای امت اسلام قرار داده است ، افزود : مدیران و روحانیان گیلانی از جمله دلسوز‌ترین و مردم دارترین مدیران و روحانیان کشور محسوب می‌شوند و در این سفر هم انتظار است با خدمت صبورانه و دلسوزانه، برای زائران سنگ تمام گذاشته و از خود خاطره‌ای نیک به یادگار بگذارید.

وی همچنین از مدیران و روحانیان خواست در این سفر در کنار خدمتگزاری از خود غافل نشوند و همچنین با برنامه ریزی صحیح برای زائران در انجام فرایض دینی از جمله اقامه نماز‌های اول وقت ، طواف ، دعا و ختم قرآن از حداقل زمان ، حداکثر استفاده را کنند.

حج فرصتی برای جهاد تبیین و خنثی کردن توطئه هامدیر حج و زیارت گیلان هم در این نشست گفت: امسال حدود ۵۴۰ زائر گیلانی ، ۱۲ خرداد در قالب ۴ کاروان از گیلان و تهران به حج تمتع اعزام خواهند شد و ۵ روز در مدینه و ۳۹ روز در مکه خواهند ماند.

حسن فعال با اشاره به استقبال گیلانی‌ها از پرواز هوایی به عتبات عالیات گفت : علاوه بر پرواز پنجشنبه ها ، از نیمه دوم اردیبهشت پرواز روز دوشنبه‌ها از گیلان به عتبات عالیات نیز برقرار شده است.

مدیر حج و زیارت گیلان از تفاهم نامه‌ای بین حج و زیارت گیلان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خبرداد و گفت: پیش از این تفاهم نامه بین حج و زیارت گیلان و نیروی انتظامی استان منعقد شده بود که از نیمه دوم سال گذشته ماهیانه دو اعزام زمینی و هوایی به عتبات عالیات انجام می‌شود.

حسن فعال همچنین از برگزاری همایش ویژه زائران گیلانی ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۹ اردیبهشت در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت خبر داد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان هم در این نشست گفت : به منظور جوان سازی روحانیان و مداحان ، امسال ۳ آزمون جذب روحانیان و مداحان عتبات عالیات و عمره مفرده تا پایان امسال انجام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد فروتن با اشاره به افزایش اعزام‌ها افزود : از ابتدای امسال تاکنون ۳۵ کاروان از سوی حج و زیارت گیلان به صورت هوایی و زمینی به عتبات عالیات اعزام شد که در این اعزام‌ها ۲۵ روحانی و ۱۰ مداح هم بودند.

  • نویسنده : گیل خزر