به دلیل وزش باد گرم مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فرورودین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند. گیل خزر گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ حمزه عشوری گفت : با توجه به هشدار سطح زرد هواشناسی مبنی وزش باد […]

به دلیل وزش باد گرم

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فرورودین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند.

گیل خزر گیلان به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ حمزه عشوری گفت : با توجه به هشدار سطح زرد هواشناسی مبنی وزش باد گرم در روز‌های آخر این هفته، در روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه ۹ و ۱۰ فروردین و کاهش رطوبت هوا و خاک، مردم و مسافران نوروزی از روشن کردن آتش در مناطقی که پوشیده از درختان و برگ‌های خشک هستند خودداری کنند.

وی با اشاره به نقش وزش باد گرم در گسترش آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی و جنگل‌ها و آسیب رسیدن به گونه‌های گیاهی و جانوری ، افزود : در صورت اجبار به روشن کردن آتش ، قبل از ترک محل حتما از خاموش شدن آتش مطمئن شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم خواست در صورت مشاهده آتش سوزی در طبیعت و یا هرگونه خسارت زیست محیطی، مورد را به شماره ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)