مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۱۳۰ هزار تن انواع سبزی در کشت دوم خبر داد.   گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۱۳۰ هزار تن انواع سبزی برگی و غده‌ای در ۱۴ هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان در کشت دوم خبر داد. […]

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۱۳۰ هزار تن انواع سبزی در کشت دوم خبر داد.

 

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان؛ مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۱۳۰ هزار تن انواع سبزی برگی و غده‌ای در ۱۴ هزار هکتار از اراضی شالیکاری گیلان در کشت دوم خبر داد.
ابراهیم اکبرزاده با اشاره به اینکه امسال ۱۰۰ هزار و ۹۰۰ هکتاراز شالیزار‌های گیلان به کشت دوم اختصاص یافته است، افزود: ارزش این مقدار سبزی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است. 

وی، با اشاره به اینکه بیشتر سبزیجات برگی و غده‌ای تولیدی کشاورزان گیلانی در داخل استان مصرف می‌شود، گفت: مازاد نیاز کشاورزان گیلانی به خارج از استان، به ویژه بازار تهران ارسال می‌شود.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه استان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد که نیمی از آن برای کشت دوم مساعد است، افزود: کشت دوم در اراضی شالیزاری در نیمه دوم سال و پس از برداشت برنج انجام می‌شود. 
افزایش درآمد کشاورزان، استفاده بهینه از آب و خاک و ایجاد اشتغال از مهمترین مزایای کشت دوم در گیلان است.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)