صدور کارت آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان متقاضی نام نویسی در مدارس نمونه دولتی که باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند، می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir کارت ورود به جلسه آزمون خود را […]

صدور کارت آزمون مدارس نمونه دولتی گیلان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان با اعلام این خبر گفت: دانش آموزان متقاضی نام نویسی در مدارس نمونه دولتی که باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کنند، می‌توانند از طریق سامانه my.medu.ir کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کنند.

جابر عباسی افزود: این آزمون ساعت ۸ صبح جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲ به صورت همزمان با سراسر کشور در گیلان نیز برگزار خواهد شد و داوطلبان باید در ۱۲۰ دقیقه به ۱۰۰ سوال از دروس آموزش قرآن، پیام‌های آسمان، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم پاسخ دهند.

وی داشتن حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (بدون اعمال نمرات مستمر) و تاثیر ۵۰ درصدی آن در قبولی آزمون مدارس نمونه مردمی را ضروری دانست و تصریح کرد: ۵۰ درصد از حدنصاب باقی مانده نیز به میانگین نمره کل آزمون ورودی اختصاص دارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان همچنین به ممنوعیت دریافت پول از والدین برای ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی اشاره و گفت: هرگونه دریافت وجه برای برگزاری احتمالی کلاس‌های فوق برنامه در این مدارس براساس مجوز شورای آموزش و پرورش استان قانونی خواهد بود.

نتایج آزمون ورودی نمونه دولتی دهه اول مرداد اعلام خواهد شد.

  • نویسنده : گیل خزر