اصحاب رسانه، دیده بانان جامعه‌ی امروزاند که در بستر درایت و جامع نگری می‌توانند افق‌های روشنی برای افکار عمومی ترسیم کنند. گیل خزر به گزارش صدا و سیما گیلان : آیت الله فلاحتی همچنین اهالی رسانه را به دیده بانان جامعه‌ی بشری تشبیه کرد و با بیان اینکه این جایگاه در جامعه‌ی اسلامی به مراتب […]

اصحاب رسانه، دیده بانان جامعه‌ی امروزاند که در بستر درایت و جامع نگری می‌توانند افق‌های روشنی برای افکار عمومی ترسیم کنند.

گیل خزر به گزارش صدا و سیما گیلان : آیت الله فلاحتی همچنین اهالی رسانه را به دیده بانان جامعه‌ی بشری تشبیه کرد و با بیان اینکه این جایگاه در جامعه‌ی اسلامی به مراتب حساس‌تر و تکلیف مدارانه‌تر است، افزود: مبنای حرکت و نقش آفرینی در نظام اسلامی، ایده‌های ناب و متعالی انقلابی است که بر اساس آموزه‌های اصیل اسلامی و انسانی شکل گرفته و اهل رسانه در چنین جامعه ایی، رسالتی بس شگرف و تاریخ ساز دارد.

امام جمعه‌ی رشت در ادامه مجموع اصحاب رسانه و اهل قلم را به تعمق و تدبر در مبانی حوزه‌ی نقد و روشنگری فراخواند و اضافه کرد: نقد از فعالیت‌ها و رفتار‌های جامعه‌ی امروز باید با لحاظ شرایط و در بستر درک بهینه از اقتضائات و اولویت‌ها انجام شود تا جنبه‌ی اثرگذاری خود را برای بهبود حرکت جامعه و سیر در مسیر توسعه و تعالی بازیابد و منجر به تخریب و خسران نشود.
وی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به تلاش دشمنان برای اعمال یک جنگ ترکیبی و ادراکی گسترده علیه ملت ایران، گفت: این جنگ در بستر بکارگیری قدرت نرم و جهت دهی به افکار عمومی، تمامی توانمندی‌های کشور را در حوزه‌های مختلف نشانه گرفته و مقابله با این پدیده‌ی نامیمون، مستلزم تلاش برای ارتقاء سواد رسانه ایی و شناخت ابعاد مختلف جنگ نرم از سوی مردم، مسئولان و اهل رسانه است.
نماینده ی ولی فقیه در گیلان در همین راستا به حرکت جمهوری اسلامی در مسیر ارزش‌ها مقابله با زیاده خواهی و زورگویی دنیای استکبار و صهیونیزم جهانی اشاره کرد و افزود: بی شک در شرایط فعلی نظام بین الملل، گفتمان حاکم بر نظام اسلامی، گفتمانی منبعث از عدالت خواهی، ظلم ستیزی و حق طلبی است و آحاد رسانه‌های کشور نیز در همین مسیر به تولید محتوا و روشنگری مشغولند که خود نشان از جایگاه رفیع آنان در مقایسه با دیگر رسانه‌های بیگانه است.
در ادامه‌ی این مراسم جمعی از دست اندرکاران، متولیان و پیشکسوتان رسانه‌های استان در سخنانی نظرات و پیشنهادات خود را در راستای بهبود شرایط تولید محتوا و نقد از فرایند‌های جامعه‌ی امروز ارایه کردند و خواستار توجه بیشتر دست اندرکاران به مشکلات اقتصادی حوزه‌ی رسانه شدند.
پس از این دیدار، حاضران نماز مغرب و عشاء را به امامت آیت الله فلاحتی، نماینده ی ولی فقیه در گیلان و امام جمعه‌ی رشت اقامه کردند.
پس از اقامه‌ی نماز، آیت الله فلاحتی در یک فضای صمیمی با اصحاب رسانه افطار کرد.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)