نماینده ی ولی فقیه در گیلان: ترویج فرهنگ مهدویت زمینه ساز تحقق عدالت و مقابله با ظلم و کفر است. گیله خزر به نقل از صداوسیمای گیلان :  ، نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با اعضای بنیاد مهدی موعود استان در رشت با اشاره به ظرفیت‌های مشهود در فرهنگ مهدویت بر […]

نماینده ی ولی فقیه در گیلان: ترویج فرهنگ مهدویت زمینه ساز تحقق عدالت و مقابله با ظلم و کفر است.

گیله خزر به نقل از صداوسیمای گیلان :  ، نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار با اعضای بنیاد مهدی موعود استان در رشت با اشاره به ظرفیت‌های مشهود در فرهنگ مهدویت بر لزوم تلاش مجدانه برای نهادینه سازی این فرهنگ در جامعه بویژه بین نسل جوان و آینده ساز تاکید کرد و گفت: در بستر تاسی از فرهنگ مهدوی است که گفتمان انقلاب اسلامی هر چه بیشتر در دنیای امروز نهادینه می‌شود و زمینه‌ی عینیت بخشی ارزشهایی، چون عدالت، حقیقیت جویی، ظلم ستیزی و مقابله با استکبار و استعمار را مهیا می‌سازد.
آیت الله فلاحتی مجموع دستگاه‌های فرهنگی و مراکز علمی را به برنامه ریزی دقیق و متناسب با ظرفیت‌های مندرج در فرهنگ مهدوی فراخواند و تاکید کرد: جامعه‌ی امروز ما بیش از هر زمانی نیازمند بهره گیری از چشمه‌ی زلال مهدویت است و این مهم باید بیشتر بر روی نسل جدید و آینده ساز متمرکز شود.
امام جمعه‌ی رشت در ادامه بر لزوم تقویت پایه‌های دین و حکومت اسلامی و همچنین فرهنگ انتظار تاکید کرد و افزود: ترویج زندگی به سبک اهل بیت و تحکیم روابط آحاد مردم با امام زمان باید از اولویت‌های بنیاد مهدی موعود در گیلان باشد.
حسین مصطفی پور، معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان نیز به تشریح رابطه‌ی ترویج کارکرد‌های فرهنگی حوزه‌ی مهدویت با فضای مجازی و رسانه ایی پرداخت و اضافه کرد: با توجه به فراگیری فضای مجازی بین نسل جدید، تولید محتوا‌های سازنده و اثر بخش متناسب با سلایق گروه‌های سنی، از الزاماتی ست که باید بدان اهتمام کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حجازی، مسئول بنیاد مهدی موعود استان گیلان نیز گزارشی از روند شکل گیری و فعالیت‌های این بنیاد ارایه و اضافه کرد: تحقق اهداف پیش بینی شده در روند ترویج فرهنگ مهدویت مستلزم تعامل و تشریک مساعی مجموعه‌ی متولیان دست اندرکار در بستر بهره گیری از فرصت‌ها و مناسبتهاست.
در ادامه‌ی این نشست هم هر یک از اعضا، نکته نظرات خود را در خصوص لزوم راه اندازی و نحوه‌ی فعالیت دبیرخانه‌ی استانی مهدویت و تربیت مربیان این حوزه، تجهیز کتابخانه‌ی بنیاد مهدویت در گیلان و لزوم بازخوردگیری از فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در حوزه‌ی مهدوی ارایه کردند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)