استاندار گیلان: باید به کیفیت محصولات کشاوری تولیده شده در استان بیشتر توجه شود به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست شورای کشاورزی ، گفت : برای تولید محصولات کشاورزی در گیلان که بیشتر آن‌ها راهبردی و صادرات محور است همه زحمت می‌کشند ، اما برای دستیابی به نقطه مطلوب و ارتقا کیفیت […]

استاندار گیلان: باید به کیفیت محصولات کشاوری تولیده شده در استان بیشتر توجه شود

رونق تولید محصولات کشاورزی گیلان با استفاده از دانش روزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست شورای کشاورزی ، گفت : برای تولید محصولات کشاورزی در گیلان که بیشتر آن‌ها راهبردی و صادرات محور است همه زحمت می‌کشند ، اما برای دستیابی به نقطه مطلوب و ارتقا کیفیت محصولات تولیدی باید از دانش روز استفاده شود.

وی افزود : استفاده از دانش روز در بخش‌های مختلف کشاورزی گیلان موجب کسب امتیازاتی می‌شود که جایگاه استان را در شرایط مشابه و در مقایسه با دیگر استان‌ها، ارتقا خواهد داد.

استاندار گیلان گفت : با اشاره به مشاهده‌ی روش‌های نادرست برداشت چای بهاره در بازدید از باغ‌های چای ، گفت : نه تنها در برداشت و تولید چای بلکه در خصوص دیگر محصولات کشاورزی راهبردی از جمله برنج و کیوی باید به کیفیت رونق تولید محصولات کشاورزی گیلان با استفاده از دانش روزمحصول توجه شود و حتما از دانش روز استفاده شود.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به جلوگیری از صادرات محصول کیوی در سال گذشته ، افزود : امسال مشکلی در خصوص صادرات این محصول گیلان وجود ندارد و کیوی کاران باید به تولید محصول با کیفیت بیشتر توجه کنند.

وی از کاهش قیمت فعلی برنج در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت : کشاورزان برنجکار باید حمایت شوند تا انگیزه کشت و کار برنج را داشته باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت توجه و توسعه تمام بخش‌های کشاورری گیلان ، گفت : با توجه به ظرفیت‌هایرونق تولید محصولات کشاورزی گیلان با استفاده از دانش روز صنعت تولید و زراعت چوب در استان ، باید شرایط رونق این صنعت در استان ارتقا یابد.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به هدفگذاری در فرآیند تولید مرغ ، از جوجه ریزی تا عرضه به بازار در گیلان برای جلوگیری از بروز مشکل، افزود : فرمانداران ، مدیران جهاد کشاورزی و تعزیرات پای کار باشند و نظارت‌ها مستمر انجام شود تا مردم دیگر نگران تامین مرغ باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخشی از مرغ تولیدی استان به تهران قاچاق می‌شود ، اضافه کرد : باید بر مراحل جوجه ریزی و تعداد مرغ‌های تحویلی به کشتارگاه‌ها نظارت بیشتری شود تا مشکلی در تامین و عرضه مرغ در استان ایجاد نشود و در عین حال باید جلوی قاچاق مرغ از استان گرفته شود.