به گزارش “ورزش سه”، چیرو بلاژویچ درباره نبرد طولانی مدتش با سرطان صحبت‌هایی مطرح کرده که علاقه‌مندان فوتبال و این مربی بزرگ را اندوهگین کرده است. بلاژویچ که یک سال و سه ماه است با سرطان پروستات دست و پنجه نرم می‌کند می‌گوید از نبرد با این بیماری خسته شده و به پیروزی در آن […]

به گزارش “ورزش سه”، چیرو بلاژویچ درباره نبرد طولانی مدتش با سرطان صحبت‌هایی مطرح کرده که علاقه‌مندان فوتبال و این مربی بزرگ را اندوهگین کرده است. بلاژویچ که یک سال و سه ماه است با سرطان پروستات دست و پنجه نرم می‌کند می‌گوید از نبرد با این بیماری خسته شده و به پیروزی در آن خوش‌بین نیست.

بلاژویچ در گفتگو با یک رسانه کروات گفت:” هشتاد و هشت سال عمر کرده‌ام و میراث قابل توجهی به جا گذاشته‌ام. خب، چه می‌شود کرد؟ باید حقیقت را گفت: من سرطان دارم که به پنج ناحیه متاستاز کرده و کشنده است. نگران من نباشید. آنقدر کار کرده‌ام که الان راحت با این واقعیت کنار بیایم. به دوستان دوران جوانی‌ام که نگاه می‌کنم همه مرده‌اند: باریچ، ایویچ، زبک. حالا نوبت من است.

این بار فرق دارد؛ زورم به بیماری نمی‌رسد
باید با این واقعیت کنار آمد و گریه‌ و زاری و غر زدن را کنار گذاشت. از مردم می‌خواهم به خاطر من غمگین نباشند چون با آرامش این دنیا را ترک می‌کنم و این زیبا است. پسرم می‌گوید پدر، تو پنج سال پیش هم همین حرفها را می‌زدی. او می‌خواهد واقعیت را برای خودش قابل تحمل کند درحالیکه دکترها از من قطع امید کرده‌اند.

میراثی که باقی گذاشته‌ام مرگ را آسان می‌کند
تصورش را بکنید چقدر کار کرده‌ام و چه میراثی به جا گذاشته‌ام. اگر در طول زندگی از همه توان‌تان استفاده نکرده باشید و تلاش نکرده باشید پس زندگی به چه درد می‌خورد؟ نویسنده‌ها و فیلسوف‌ها کسانی هستند که می‌توانید از آنها چیزهای زیادی یاد بگیرید. شاید بعضی‌ از زندگی من هم درس‌هایی گرفتند”.

میروسلاو بلاژویچ که متولد سال ۱۹۳۵ است سابقه کسب مقام سوم جام جهانی با تیم ملی کشورش، کرواسی، را در سال ۱۹۹۸ دارد. او مدتی هم به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی ایران نشست.

ایران با بلاژویچ در راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۰۲ ناکام ماند و در مرحله پلی‌آف مقابل ایرلند شکست خورد. با اینکه فدراسیون ایران خواهان ادامه همکاری با بلاژ بود اما او دیگر تمایلی به ادامه همکاری نداشت. برانکو ایوانکوویچ که در آن روزها به عنوان دستیار در کنار بلاژ کار می‌کرد در ایران ماند و در واقع او به عنوان یکی از مربیان موفق فوتبال ایران توسط بلاژویچ به ایران معرفی شد.

تصویری از روزهای حضور بلاژویچ در ایران. وقتی که می‌شد روی نیمکت سیگار کشید.
  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : ورزش سه