آیت الله فلاحتی: سنت حسنه‌ی اعتکاف، از دستاورد‌های ارزنده‌ی نظام اسلامی ست که زمینه‌ی انس جوانان با دین و مسجد را فراهم می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در نشست هم اندیشی اعتکاف استان در رشت گفت: خودسازی فردی و اجتماعی از ثمرات ارزشمند اعتکاف است و داشتن اخلاص در […]

آیت الله فلاحتی: سنت حسنه‌ی اعتکاف، از دستاورد‌های ارزنده‌ی نظام اسلامی ست که زمینه‌ی انس جوانان با دین و مسجد را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان امروز در نشست هم اندیشی اعتکاف استان در رشت گفت: خودسازی فردی و اجتماعی از ثمرات ارزشمند اعتکاف است و داشتن اخلاص در این سنت حسته می‌تواند روند نیل جامعه بسوی تعالی را تسریع نماید.

آیت الله فلاحتی گرایش روزافزون جوانان بسوی سنت حسنه‌ی اعتکاف را نشان از اقبال جامعه بسوی معنویت و اخلاق دانست و افزود: این مهم در بستر پیوند آحاد جامعه با مساجد به عنوان یکی از کانون‌های اصلی خودسازی میسر می‌شود.

امام جمعه‌ی رشت همچنین بر لزوم کارکرد‌های فرهنگی و جهاد تبیین در مراسم اعتکاف تاکید کرد و افزود: آگاهی بخشی و بصیرت افزایی از جمله الزاماتی ست که به ارتقای بهره گیری از سنت حسنه‌ی اعتکاف کمک می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در گزارشی از آماده سازی ۸۹ مسجد برای برپایی سنت حسنه‌ی اعتکاف در گیلان خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود این رقم تا سیزدهم رجب و در آستانه‌ی ایام البیض به بیش از یکصد مسجد افزایش یابد.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)