۳ هزار و ۴۳۰ تن نارنگی تاکنون از مازندران به روسیه صادر شده است.   به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران،مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی استان، گفت: ۳ هزار و ۴۳۰ تن نارنگی تاکنون از مازندران به روسیه صادر شده است. حسن عنایتی کلیجی افزود:در آینده برای صادرات محصولات دیگر […]

۳ هزار و ۴۳۰ تن نارنگی تاکنون از مازندران به روسیه صادر شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مازندران،مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی استان، گفت: ۳ هزار و ۴۳۰ تن نارنگی تاکنون از مازندران به روسیه صادر شده است.

حسن عنایتی کلیجی افزود:در آینده برای صادرات محصولات دیگر استان مانند کیوی و مرکبات به چین و روسیه هم برنامه ریزی شده است.

او با اشاره به اینکه کشور‌های حوزه اورآسیایی و اتحادیه عرب به ویژه قطر دیگر مقاصد صادراتی مرکبات مازندران خواهد بود. گفت: برای توسعه صادرات باید دستورالعمل‌های بهداشتی و شیوه نامه‌های صادراتی کشور‌های هدف را رعایت کنیم تا روند صادرات تداوم داشته باشد.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد : چیدن نخستین محصول خانواده مرکبات، نارنگی پیش رس از مهرماه آغاز شده است و تا پایان آبان در باغ‌های استان ادامه دارد.

عنایتی کلیجی افزود: ۱۰هزار هکتار از سطح زیر کشت باغ‌های مازندران به ارقام نارنگی‌های پیش‌رس هاشیمیتو، ایواساکی و میاگاوا است اختصاص دارد.  

او گفت:پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مرکبات در مازندران تولید شود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مازندران اینستاگرام مارا از بالای صفحه اول دنبال کنید