آیت الله فاضل لنکرانی استاد حوزه و دانشگاه گفت: بسیاری از آیات قرآن کریم به صراحت حکومت اسلامی را در جامعه مسلمانان واجب می دانند. گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان؛ این استاد حوزه علمیه قم در گردهمایی نخبگان حوزوی گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار […]

آیت الله فاضل لنکرانی استاد حوزه و دانشگاه گفت: بسیاری از آیات قرآن کریم به صراحت حکومت اسلامی را در جامعه مسلمانان واجب می دانند.

گیله خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گیلان؛ این استاد حوزه علمیه قم در گردهمایی نخبگان حوزوی گیلان که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار گیلان برگزار شد با بیان اینکه برخی اسلام و دین را بدون حکومت می دانند افزود: کسانی که در حکومت داری اسلام شک دارند فهم عمیق و کاملی از نظام دینی و اسلامی ندارند.
وی گفت: برخی با الفاظ فریبنده مانند صدمه خوردن دین و از بین رفتن قداست آن در صورت دخالت اسلام در حکومت به دنبال شخصی کردن دین اسلام هستند.
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی افزود: آیه «لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا» و بسیاری آیات ، بیانگر لزوم حکومت اسلامی و اجازه ندادن به کفار برای تسلط به مسلمانان است.
این استاد حوزه گفت: حکومت دینی باید اجرای صحیح احکام الهی را رصد کرده و در تحقق واجبات و دوری از محرمات الهی مراقبت کند.
وی با بیان اینکه طبق آیات قرآن هرکسی که اطاعت رسول خدا و اولی الامر را بجای نیاورد گرفتار عذاب شدید و دردناک خواهد شد افزود: در اسلام بعد از توحید مسئله ای مهم تر از اطاعت از خداوند و رسولش نیست.
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی گفت: آیات جهاد در قرآن لرزه بر جان دشمن می اندازد که به اهانت به قرآن کریم روی آورده اند.
این استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: بدون حکومت دینی نمی توان مباحث مربوط به حکومت داری از جمله جهاد و امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کرد.
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به جهاد تبیین گفت: یکی از مسائلی که باید در آن جهاد تبیین را عملی کرد تبیین وجوب حکومت اسلامی و جلوگیری از حکومت کفار بر مسلمین است.
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی افزود: اگر قوانین یک کشوری از روی کتاب الهی باشد سبب نزول برکات خداوند می شود.
استاد حوزه علمیه قم گفت: در سالهای گذشته دشمن به بهانه های مختلف از جمله مسائل هسته ای ایران اسلامی را تحت فشار قرار داده در حالی که این مسائل صرفا یک بهانه است و مشکل اصلی آنها با حکومت اسلامی است که در تقابل با سلطه کفار است.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)