مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از صدور ۹۰ موافقت اصولی برای طرح‌های گردشگری استان خبر داد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ ولی جهانی گفت : با تشکیل کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری ، ۹۸ پرونده مربوط به طرح‌های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان بررسی شد که ۹۰ طرح به دلیل واجد شرایط بودن، […]

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از صدور ۹۰ موافقت اصولی برای طرح‌های گردشگری استان خبر داد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ ولی جهانی گفت : با تشکیل کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری ، ۹۸ پرونده مربوط به طرح‌های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان بررسی شد که ۹۰ طرح به دلیل واجد شرایط بودن، مورد موافقت قرار گرفت و مجوز موافقت اصولی برای تاسیس را دریافت کردند.

وی افزود: ساخت ۳ هتل پنج ستاره در شهرستان‌های فومن و رشت و ایجاد مجتمع‌های گردشگری، اقامت گاه‌های سنتی و هتل در شهرستان‌های مختلف از جمله طرح‌هایی است که قرار است برای آن‌ها سرمایه گذاری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: شهرستان‌های رشت، شفت و فومن رتبه‌ی نخست و شهرستان‌های املش و سیاهکل رتبه آخر در زمینه جذب سرمایه گذاری برای طرح‌های گردشگری را به خود اختصاص داده اند.

ولی جهانی افزود: استقبال مردم از تغییر کاربری بنا‌ها از مسکونی به گردشگری برای راه اندازی اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی در میان پرونده‌های مطرح شده، نشان دهنده تمایل بالای مردم گیلان برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

  • نویسنده : گیل خزر