مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان: به دلیل مصرف سی ان جی در خودرو‌ها، روزانه بیش از یک میلیون لیتر در مصرف بنزین در استان صرفه جویی شد. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ مجتبی شکوری گفت : با مصرف سی ان جی به جای بنزین ، از ابتدای امسال تا پایان مرداد ، […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان: به دلیل مصرف سی ان جی در خودرو‌ها، روزانه بیش از یک میلیون لیتر در مصرف بنزین در استان صرفه جویی شد.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ مجتبی شکوری گفت : با مصرف سی ان جی به جای بنزین ، از ابتدای امسال تا پایان مرداد ، روزانه یک میلیون و ۹۲۸ لیتر در مصرف بنزین در گیلان صرفه جوئی شد.

وی از مصرف ۱۳۳ میلیون و ۹۴۷ هزار مترمکعب سی ان جی به عنوان سوخت خودرو‌ها در گیلان در این مدت خبر داد و افزود: این میزان مصرف گاز سی ان جی در خودرو‌ها در استان معادل ذخیره سازی ۱۵۵ میلیون و ۱۴۴ هزار لیتر بنزین است.

مدیر منطقه گیلان همچنین جایگزینی سوخت سی ان جی با بنزین را از اهداف کلان وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عنوان کرد و گفت : ۱۰۰ جایگاه سی ان جی شامل ۳۸ جایگاه ۲ منظوره بنزین و سی ان جی و ۶۲ جایگاه سی ان جی در گیلان برای سوخت رسانی فعالند.

  • نویسنده : گیل خزر