رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا: صیاد زالو در صومعه سرا دستگیر شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا با بیان اینکه صید زالو در گیلان غیرقانونی است گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا در هنگام گشت و کنترل در پناهگاه حیات وحش سلکه، فردی را […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا: صیاد زالو در صومعه سرا دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا با بیان اینکه صید زالو در گیلان غیرقانونی است گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست صومعه سرا در هنگام گشت و کنترل در پناهگاه حیات وحش سلکه، فردی را در حال صید زالو دستگیر و به مقامات قضایی تحویل دادند.
علی اصغر آزاد افزود: از این فرد ۲۰۰ عدد زالو و ادوات صید کشف شد.
وی افزود: تخریب زیستگاه‌های طبیعی زالو در اثر کاوش برای صید آنها، انتقال ژن این گونه از یک منطقه به منطقه دیگر در اثر رها سازی غیر اصولی و همچنین از بین بردن چرخه اکولوژیک زیست بوم‌ها، در اثر برداشت بی رویه از طبیعت، از جمله صدمات برداشت غیر حرفه‌ای زالو است.
وی با اشاره به ارزش درمانی و بهداشتی استفاده از زالو گفت: به همه مردم توصیه می‌شود درصورت مشاهده اعمال غیر قانونی همچون برداشت زالو از طبیعت، خرید و فروش، نقل و انتقال آن‌ها و تکثیر و پرورش این جانور، مراتب را به نزدیکترین واحد حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند.
علی اصغر آزاد گفت: اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا در صورت درخواست متقاضیان مبنی بر تکثیر و پرورش زالو، در اسرع وقت نسبت به بررسی و صدور مجوز‌های لازم اقدام می‌کند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : صداوسیمای مرکز گیلان