استاندار گیلان : برای اجرای قانون جوانی جمعیت عزم و اراده‌ای جدی لازم است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان، استاندار عصر امروز، در نشست اعضای ستاد خانواده و جمعیت گیلان، در ابتدا با اعلام محکومیت عملیات تروریستی و ناجوانمردانه در حرم شاهچراغ در شیراز و با تاکید بر ضرورت اجرای […]

استاندار گیلان : برای اجرای قانون جوانی جمعیت عزم و اراده‌ای جدی لازم است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان، استاندار عصر امروز، در نشست اعضای ستاد خانواده و جمعیت گیلان، در ابتدا با اعلام محکومیت عملیات تروریستی و ناجوانمردانه در حرم شاهچراغ در شیراز و با تاکید بر ضرورت اجرای قانون جوانی جمعیت برای خنثی سازی نتایج و عوامل منفی و مخرب سیاست‌های نادرست دهه‌های گذشته گفت: همه دستگاه‌ها و ادارات به ویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی امروز باید با عزم و اراده جدی و با تحلیل و تولید محتوا در فضا‌های گوناگون و با استفاده از ظرفیت‌های مختلف استان اجرای این قانون و سند بالادستی را در اولویت قرار دهند.
دکتر اسدالله عباسی، با اشاره به اهمیت شناسایی شاخص‌های آسیب‌زا و عوامل ایجاد بحران جمعیت، افزود: پیامد‌های منفی ارائه نادرست فرهنگ و سبک زندگی نامانوس و نادرست گذشته، امروز بر کسی پوشیده نیست و باید تلاش کرد شاخص‌های گذر از این فرهنگ و معرفی فرهنگ درست ایرانی – اسلامی جمعیت برای خانواده‌ها، در دستور کار قرار گیرد.
وی ایجاد فضای مناسب فرهنگی – تبلیغاتی در کنار فعالیت‌ها و اقدامات میدانی را تاثیرگذار و ضروری عنوان کرد و گفت: حمایت و پشتیبانی بانک ها، دستگاه‌های اجرایی و مراکز آموزشی از طرح‌ها و روش‌های خلاقانه برای رفع مشکل جمعیت و ایجاد امکانات لازم برای خانواده‌های واجد شرایط، راهگشا بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
استاندار همچنین کمبود مؤلفه‌ها و فرایند‌های رشد عاطفی، حسی – حرکتی و اجتماعی، در اکثر خانواده‌های کم فرزند و به ویژه تک فرزند را قابل توجه دانست و افزود: تبیین دستورات و احکام شرعی بر پایه اعتقادات دینی و مذهبی خانواده‌ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص خانواده و جوانی جمعیت، ضرورتی غیرقابل انکار است.
همچنین برخی از مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و همچنین دو تن از فرمانداران هم که از طریق ارتباط تصویری در جلسه حضور داشتند، درخصوص عملکرد و راهکار‌های اجرایی قانون جوانی جمعیت، گزارشی ارائه کردند.

  • نویسنده : گیل خزر