نشست ستاد بازآفرینی شهری استاندار گیلان: فرمانداران ۲ ماه فرصت دارند مبلمان شهری در مناطق مختلف استان را ساماندهی کنند. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ استاندار در نشست ستاد بازآفرینی شهری گیلان با اشاره به ضرورت ارائه بسته‌های تشویقی برای حضور سرمایه گذاران برای نوسازی بافت‌های فرسوده ، گفت : محدوده بافت تاریخی و […]

نشست ستاد بازآفرینی شهری

استاندار گیلان: فرمانداران ۲ ماه فرصت دارند مبلمان شهری در مناطق مختلف استان را ساماندهی کنند.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ استاندار در نشست ستاد بازآفرینی شهری گیلان با اشاره به ضرورت ارائه بسته‌های تشویقی برای حضور سرمایه گذاران برای نوسازی بافت‌های فرسوده ، گفت : محدوده بافت تاریخی و یا سکونت گاه‌های غیر رسمی در بندرانزلی، لنگرود، رشت، رودسر، املش و لاهیجان باید طبق برنامه ریزی بازآفرینی شوند.

دکتر اسدالله عباسی همچنین بر ضرورت پیگیری شهرداران برای دریافت سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر و خیابان‌ها تاکید کرد و به فرمانداران ۲ ماه فرصت داد کوچه‌ها، خیابان‌ها و مبلمان شهری در مناطق مختلف را ساماندهی کنند.

سیدمحمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری نیز در این جلسه با بیان اینکه ۲۰ درصد سطح شهر‌ها و بیش از ۳۰ درصد جمعیت شهری گیلان در پوشش برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهری قرار دارند گفت: به زودی با کمک شهرداری‌ها، با مراجعه خانه به خانه در بافت‌های فرسوده، بسته‌هایی برای نوسازی بنا‌ها ارائه خواهد شد.

آقای محمدرضا فلاحتگر سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان هم در این نشست گزارشی از روند اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در گیلان ارائه کرد.

همچنین سیدمحمد آیینی مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران در نشستی با شهرداران گیلان خواستار ارائه بسته‌های تشویقی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در مناطق شهری گیلان شد و افزود : طبق قانون، مالکان بافت‌های فرسوده از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض و تراکم شهرداری بهره‌مند خواهند شد و مراحل دریافت پروانه ساخت و عوارض برای آن‌ها باید تسریع شود.

  • نویسنده : گیل خزر