نماینده ولی فقیه در گیلان: حفظ معماری ایرانی، کمک به هویت فرهنگی است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان ؛ نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی که به رشت سفر کرده بود گفت: مردم از زندگی آپارتمان نشینی خسته شده اند و نیاز […]

نماینده ولی فقیه در گیلان: حفظ معماری ایرانی، کمک به هویت فرهنگی است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صداوسیمای گیلان ؛ نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی که به رشت سفر کرده بود گفت: مردم از زندگی آپارتمان نشینی خسته شده اند و نیاز به ساختمان‌هایی ویلایی کوچک دارند؛ که به سبک قدیم یک حیاط کوچک داشته باشد.
آیت الله رسول فلاحتی با تاکید بر حفظ معماری ایرانی افزود: در ساخت و ساز‌ها باید به فرهنگ ایرانی توجه کرد و اسم ساختمان‌ها نباید لاتین باشد.
محمد علی زهره‌ای معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی هم در این دیدار با بیان اینکه کشور تبدیل به یک کارگاه ساخت مسکن شده است گفت: روند کار ساخت مسکن ملی در گیلان رضایت بخش است و استان‌های سیستان بلوچستان، زنجان و قزوین جزو استان‌های پیشگام در ساخت مسکن هستند.
محمدرضا فلاحتگر سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان هم در این دیدار گفت: در گیلان ۲۷ هزار واحد مسکن ملی قرار است ساخته شود و ۶۰ واحد هم تا پایان سال تحویل داده می‌شود.

  • نویسنده : گیل خزر