استاندار گیلان گفت: موزه‌های دفاع مقدس در شناساندن و بازخوانی فداکاری‌های رزمندگان اسلام برای نسل جدید بسیار موثر هستند.  به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ اسدالله عباسی در جلسه هماهنگی افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان، نقش موزه‌های دفاع مقدس در بازگو کردن فداکاری‌های رزمندگان اسلام برای نسل جدید را بسیار موثر دانست […]

استاندار گیلان گفت: موزه‌های دفاع مقدس در شناساندن و بازخوانی فداکاری‌های رزمندگان اسلام برای نسل جدید بسیار موثر هستند.

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای گیلان ؛ اسدالله عباسی در جلسه هماهنگی افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان، نقش موزه‌های دفاع مقدس در بازگو کردن فداکاری‌های رزمندگان اسلام برای نسل جدید را بسیار موثر دانست و گفت: برای حفظ آثار و ارزش‌های شهدا، این مجموعه فرهنگی باید در بخش مادی و معنوی غنا بخشیده شود تا جوانان، نوجوانان، دانش آموزان، دانشجویان و مردم از آن بهره گیرند.

وی با تأکید به توطئه های دشمن برای کمرنگ جلوه دادن فرهنگ ایثار و شهادت در کشور با ترفندهای مختلف از جمله فضای مجازی و جنگ نرم افزود: باید با برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم، و این امر تنها راه پیشبرد اهداف انقلاب ،سربلندی این نظام وادامه  مسیر شهدا است.
استاندار گیلان با تاکید بر اهتمام مسئولان برای ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان اضافه کرد: ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها با تاخیر آغاز شد و ضروریست  با جدیت تمام این طرح فرهنگی هرچه سریعتر به اتمام برسد.
اسدالله عباسی با بیان اینکه این مرکز در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در ورودی شهر رشت در حال ساخت است گفت: مرحله نخست این طرح شامل ساختمان‌های مدیریت و مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، همزمان با ۵ استان دیگر سوم خرداد امسال در ارتباط تصویری با رئیس جمهور افتتاح می‌شود.
وی با بیان اینکه بخشی از محوطه سازی مرحله نخست را شهرداری رشت انجام داده است گفت: شهرداری مابقی محوطه سازی نیز انجام خواهد داد تا در آینده بعنوان یکی از پارک‌های شهر رشت مورد استفاده قرار گیرد.
سرهنگ حسن حبیبی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان، هم گزارشی از روند اجرای این طرح بزرگی فرهنگی ارائه کرد .

همچنین مدیران و شهردار رشت نیز نظرات خود را برای تسهیل در بهره برداری از این طرح بیان کردند.