گیله خزر به نقل از کارواشتغال :استاندار گیلان، منطقه آزاد انزلی را فرصتی برای شکوفایی اقتصادی و اشتغال گیلان دانست و افزود : باید از ظرفیت‌های ارزشمند این منطقه مانندهمچون بندر کاسپین برای ایجاد اشتغال و درآمد استفاده کنیم. اسدالله عباسی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی و گردشگری منطقه آزاد انزلی […]

گیله خزر به نقل از کارواشتغال :استاندار گیلان، منطقه آزاد انزلی را فرصتی برای شکوفایی اقتصادی و اشتغال گیلان دانست و افزود : باید از ظرفیت‌های ارزشمند این منطقه مانندهمچون بندر کاسپین برای ایجاد اشتغال و درآمد استفاده کنیم.

اسدالله عباسی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی و گردشگری منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران برنامه های راهبردی دولت سیزدهم را تاکیدبر اقتصاد دریا محور عنوان کرد و گفت : بنادر و انزلی، کاسپین، چمخاله و آستارا از ظرفیت های مهم گیلان و کشور محسوب می‌شوند که شکوفایی آنها کمک به توسعه اقتصادی کشور است که باید با حداکثر ظرفیت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه گذاری در این بخش اعلام آمادگی کرده و بخشی از آنان در این زمینه جذب شده اند که این خود در ترانزیت کالا بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در حوزه مسافری دریا در خزر خلایی جدی وجود دارد، افزود: باید از ظرفیت های بنادر گیلان در بخش گردشگری به طور کامل بهره برداری کرد پنانکه بندر چمخاله می تواند پرکننده این خلا باشد.

استاندار گیلان عنوان کرد: تکمیل خط ریلی بندر کاسپین به عنوان حلقه مفقوده کریدور شمال جنوب باید مورد بهره برداری قرار گیرد اما پیمانکاری که در انتهای این مسیر در حال کار است عملکرد ضعیفی دارد که بارها به وی تذکر داده شده و امروز در گفت و گو با وزیر راه این مشکل مطرح شد.

عباسی تاکید کرد: پروژه‌های استانی در بخش‌های مختلف با شتاب در حال تکمیل است اما این پروژه روند کندی دارد که باید هرچه سریعتر این موضوع اصلاح و پروژه به انجام مطلوب برسد.

وی گفت: در بخش سرمایه گذاری برای کشتیرانی هم بدنبال راه اندازی شناورهای رو-رو کامیون بر و واگن بر هستیم تا کریدور شمال-جنوب را تکمیل کنیم. در بخش ترانزیت کالاهای مورد نیاز کشور به ویژه صادرات تولیدات این منطقه مد نظر قرار گرفته است.

عباسی تصریح کرد: سرمایه‌گذارانی نیز برای احداث هتلهای پنج ستاره و مانند آن اعلام آمادگی کرده اند که هم اکنون برخی از آنها کار را شروع کرده و در حال سرمایه گذاری هستند.

وی با اشاره به موانع موجود در مسیر اتصال خط ریل به بندر انزلی نیز گفت: تلاش داریم موانع محیط زیستی در مسیر این پروژه را برطرف سازیم تا تمام ظرفیتهای این بندر مورد استفاده، قرار گیرد. رئیس جمهور در سفر به گیلان و بندر کاسپین نیز دستوراتی در این خصوص صادر شد که برای تحقق آنها تمام توان خود را بکار بسته ایم.

وی خاطر نشان کرد: از تمام سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این منطقه هستند با آغوش باز استقبال می کنیم.

استاندار گیلان از مسیر اتصال راه آهن، شهرک صنعتی شماره ۳، اسکله رو -رو، سینی دوار راه آهن و بندرکاسپین بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه های ملی و عمرانی زیرساختی در دست اجرای منطقه آزادانزلی قرار گرفت.

بازدید از پروژه های در حال اجرای تجاری و گردشگری بندری منطقه آزادانزلی شامل یک هتل ۵ ستاره، پارک آبی و همچنین مجتمع فرهنگی ورزشی که برای دهه مبارک فجر امسال آماده بهره برداری است از دیگر برنامه های عباسی به منطقه آزاد انزلی بود.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)
  • منبع خبر : کارواشتغال