بازدید رئیس کمیته امداد امام کشور از شرکت صنایع ابریشم گیلان سیدمرتضی بختیاری: کارخانه ابریشم صومعه سرا با مشارکت کمیته امداد در خرید محصول پیله‌تر فعال شده است. گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام کشور در بازدید از کارخانه صنایع ابریشم صومعه سرا با بیان اینکه یک […]

بازدید رئیس کمیته امداد امام کشور از شرکت صنایع ابریشم گیلان

سیدمرتضی بختیاری: کارخانه ابریشم صومعه سرا با مشارکت کمیته امداد در خرید محصول پیله‌تر فعال شده است.

گیل خزر به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام کشور در بازدید از کارخانه صنایع ابریشم صومعه سرا با بیان اینکه یک سوم پیله ابریشم کشور با کمک مددجویان کمیته امداد تولید می‌شود ، گفت : ۷۰۰ تن پیله ابریشم سال گذشته از سوی جامعه هدف کمیته امداد امام تولید شده است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما ایجاد اشتغال پایدار با تولید پیله ابریشم ، نوغانداری و فرشبافی با ابریشم است، افزود: کارخانه ابریشم صومعه سرا هم با همت و مشارکت کمیته امداد در خرید پیله‌تر ابریشم تولیدی فعال شده است.

حمزه مرادی سرپرست صنایع ابریشم گیلان در صومعه سرا هم دراین بازدید گفت: پس از یک دهه تعطیلی ، این کارخانه از سال ۹۹ دوباره فعالیت خود را با اشتغال زایی ۸۰ نفر و تولید ۱۱۰ کیلوگرم نخ ابریشمی در روز آغاز کرد.

تولید اسمی صنایع ابریشم گیلان در صومعه سرا ، ۱۰۴ تن نخ ابریشم در سال است که فعلا با ۳۰ درصد ظرفیت کار می‌کند.

  • نویسنده : گیله خزر (گیل خزر)